Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Hasło Root przy każdym zapisie tekstu

Zaczęty przez Zevcore, Wrzesień 06, 2016, 08:18:24 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Zevcore

Witam, mam pewien problem otóż skorzystałem z podpowiedzi jednego użytkownika na ów forum abym postawił sobie to http://webroad.pl/inne/2826-instalacja-serwera-www-php5-i-mysql-na-ubuntu-14-04 na linuxie, tak też zrobiłem, wrzuciłem sobie paczuszkę z plikami od strony tak jak trzeba. Ogólnie korzystam z Sublime Text 2 na Linux Mint i podczas próby zapisania np. index.html za każdym razem muszę wpisywać hasło do roota, da się jakoś to obejść? :) To jest tylko strata czasu i tak jakby przerywa cały proces pisania :))

Albedo 0.64

Witaj. Hasło jest wymagane do działań administracyjnych. Masz trzy możliwości: 1. uruchomić plik z uprawnieniami administratora 2. zmienić właściciela pliku i (lub) prawa dostępu we właściwościach pliku 3. zalogować się na konto root i wtedy edytować plik.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum