Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Lubuntu LXDE Problem ze startem

Zaczęty przez linuxuser, Czerwiec 07, 2016, 05:45:56 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

linuxuser

Witam. Potrzebuje waszej pomocy ponieważ mam problem z odpaleniem sesji "lxde", po wcześniejszym zastosowaniu komend
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
Przy logowaniu mam  tylko możliwość załadowania  środowiska "openbox", nie wiem
co może być przyczynom tego problemu gdyż  lxsession  jest zainstalowane lecz nie widnieje w panelu logowania  :-\

pavroo

Możliwe, że ostatnia aktualizacja napsuła co nie co.
Sugeruję przejrzenie forum Lubuntu, zapewne nie jesteś jedyny z tym problemem. 
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

linuxuser

Tak przeglądałem mnóstwo tematów i żadne w nich rozwiązania u mnie nie działają nie mogę nawet reinstalacji komponentów lxde  zrobić czy to z konsoli czy z synaptic możne skrypt odpowiedzialny za wyświetlenie sesji jest uszkodzony lub problem z prawami dostępu nie mam pojęcia ? :(

pavroo

Czy przed wykonaniem aktualizacji robiłeś jakieś zmiany w menadżerze pakietów, zmieniałeś repozytoria lub zainstalowałeś pakiety z innych źródeł?
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

linuxuser

#4
Tak dodałem repozytor ppa:libreoffice/ppa,
lecz jednak postanowiłem wykonać reinstalację lubuntu i jak na razie jest dobrze  ::)

Dziwi mnie tylko to ze co jakiś czas napęd dvd wykonuje rozruch, choć nie ma w nim płyty ? :-\

Zobacz najnowsze wiadomości na forum