Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux Mint 17.3 Mate zawiesza się podczas instalacji

Zaczęty przez Alum782, Czerwiec 05, 2016, 02:24:51 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Alum782

Witam

Chcę zainstalować na moim 11 letnim komputerze Linuksa jednak podczas bootowania systemu (gdy wybieram że ma się uruchomić jako live) zawiesza się. Próbowałem też z compatibility mode i włączył się normalnie jednak ani myszka ani klawiatura nie działa i nie mogę zainstalować systemu.

System który chcę zainstalować: Linux Mint 17.3 Mate 64 bit

Komputer
Procesor AMD Sempron Processor 2500+
Ram GoodRam 1 GB
Karta graficzna Radeon 9550
Płyta główna Gigabyte GA-K8VT800V2

pavroo

Czy Twój procesor jest 64 bitowy?
Według specyfikacji producenta to32 bit, więc i system musi być taki sam.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Alum782

Tego nie wiem ale raczej jest 32 bitowy. Ale próbowałem też z Linux Mate 32 bit i też się zawieszał (włączałem przez pendrive ). Sprawdzałem też jeszcze stare Ubuntu 9.04 i on włączył się i działał normalnie.

pavroo

W takim wypadku Twój procesor wymaga jądra 32 bit non-pae.
Linux Mint w wersji 32 bitowej działa na jądrze i686-pae, więc może sie nie uruchomić.
Stare 32 bitowe Ubuntu zapewne używa jadra 32 bit non-pae.
Sugeruję abyś poszukał dystrybucji Linux 32 bit z domyślnym jadrem i486/i586/i686-non-pae.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum