Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Serwer GLPI i OCS Inventory

Zaczęty przez ALIENADAMS, Czerwiec 01, 2016, 02:26:51 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

ALIENADAMS

Witam wszystkich na forum.
Szukam pomocy w konfiguracji serwera GLPI i wtyczki OCS Inventory na Ubuntu 14.04 Server.
Sprawa wygląda następująco:
Tak jak już napisałem we wstępie, mam zainstalowany serwer Ubuntu. Mam też zainstalowany na nim serwer GLPI 0.90.3. Mogę spokojnie wchodzić na GLPI z innego komputera, użytkownicy są do niego porobieni, wszystko hula. Mam też wtyczkę OCS Inventory 2.1.2. Na stronę wtyczki też mogę wejść z innego komputera. Zainstalowałem na innej maszynie agenta OCS Inventory 2.0.5. No i na tym kończą się dobre wiadomości. GLPI na jak na razie pełna funkcjonalność, ale już OCS nie może skomunikować się z wtyczką. Nie wiem co zrobić, żeby odbierał jakiekolwiek dane z wtyczki. Wtyczka owszem, zbiera dane o systemie na kliencie, ale nie da się tego wysłać na serwer, żeby mozna było cokolwiek podejrzeć na stronie na serwerze. Konkretnie chodzi o to, żeby agent na kliencie zbierał dane o aktywności użytkownika i wysyłał je na serwer, i żeby mozna było to wszystko obejrzeć na stronie wtyczki OCS na serwerze.
Jeżeli ktoś wie co trzeba konkretnie zrobić to bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam wszystkich!

Zobacz najnowsze wiadomości na forum