Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux Mint Rosa jak korzystać z partycji Ntfs z plikami osobistymi

Zaczęty przez bos_kg, Maj 31, 2016, 11:17:35 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

bos_kg

Hej wszystkim posiadam laptop Samsung rv510 z Windows 10ale chce zainstalować na jednym z 2 dysków
Linux Mint Rose tylko nie wiem jak tak aby widział partycje NTFS z plikami Windows zaczyna mi się podobać Linux mint  a czy u was posiadam przeglądarkę maxthon chciałem ją pod Linux zawyć jest na Linux tez  ale mam taki komunikat na niej jak na foto podaje adres foto

link do przeglądarki
http://www.maxthon.com/



Procesor
Intel Core i5-460M 2.53 GHz
Karta grafiki
NVIDIA GeForce GT 330M - 1024 MB, rdzeń: 575 MHz, pamięć: 790 MHz, ForceWare 259.26

Pamięć
4096 MB 
PC3-8500

Chipset
Intel HM55

Dysk twardy
Hitachi Travelstar 5K500.B HTS545050B9A300, 500 GB 
5400 obr/min

Karta dźwiękowa
Realtek ALC269 @ Intel Ibex Peak PCH

Albedo 0.64

Witaj. Błąd połączenia SSL wynika z ustawień przeglądarki. Poszukaj rozwiązania na forum uzytkowników Maxthona. Partycje ntfs powinny być widoczne po zamontowaniu w menedżerze plików. Do pełnej obsługi systemu plików ntfs (odczyt-zapis) jest potrzebny sterownik ntfs-3g. Do ustawień dysków uzywałem programu Disk Manager który powinien być w repozytorium.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

bos_kg

Faktycznie nie widzi tej partycji ntfs sprawdziłrem na wersji live obecnie a i jest problem niby podepne monitor pod laptopa to wtedy nie mogę wogle udtawić aby tylko na nim obraz był jest na obydwu ekranac co mnie niepokoji poniewaz wygodniej  mi na monitorze pracuje się a pozatym chwale prace płynność tylko nie wiem czy te wskazniki temp z Linux podają temp stopnie poprawnie poniewaz windows podał mi w przedziale 48 st na zmiane na 2 rzeniach z skokiem do 60 st na punkcie temp procesora nawet grafiki mam hopla i obawy więc pilnuje temperatury  by wszystko ok było

Zobacz najnowsze wiadomości na forum