Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux mint Rose tworzenie partycji recovery

Zaczęty przez bos_kg, Maj 27, 2016, 09:52:02 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

bos_kg

Hej po dłuższym poznawaniu oraz złapania podstawy dzięki kilku osobą z forum za co dziękuje a teraz chce zapytać działu nie znalazłem odpowiedniego  mianowicie mam Acer one  D270 taki Netbook o takich jakie podam parametrach poniżej a zmieniam z maszynki Windows ten komputerek na Linuxowy za kilka dni naklejce   naklejkę  Linux wszystko Windowsa odkleiłem i wpadłem na pomysł podczas kolejnej instalacji stworzyć partycje Recovery tylko nie wiem jak wtedy bardziej bym pokazał choć sobie innym ze można zrobić komputer na wzór niby kupionego z Linux i złudzenie by producenta przypominał produkt tylko pomóżcie z tą partycją Recowery

Procesor
Firma Intel
Liczba rdzeni 2
Model i zegar (GHz)   N2600 - 2x 1,6
Pamięć
Pojemność RAM (MB) 1024
Rodzaj DDR3 1333 1Gb
Obsługa do 2Gb
Karta graficzna
Model GMA
Wersja 3600
Własna pamięć (MB)   1024

Albedo 0.64

Nie ma przeszkód, by utworzyć sobie dowolną partycję z dowolnym przeznaczeniem. Uruchom Gparted i utwórz nową partycję (np. 10 GB) z etykietą Recovery. Zamontuj ją w systemie, żeby była widoczna w menedżerze plików. W Linux Mint jest "Narzędzie do tworzenia kopii zapasowych" w menu System -> Administracja.  Wykonaj kopię zapasową programów i plików wskazujac nową partycję Recovery jako miejsce docelowe.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

bos_kg


Zobacz najnowsze wiadomości na forum