Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux pd skladak

Zaczęty przez Malgos, Maj 25, 2016, 02:30:24 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Malgos

Witam, no nie będę oryginalna - zastanawiam się jaki linux wybrać. Do tej pory miałam win7, no ale nie wiem jakim cudem trojan zrobil mi niezly kipisz w kompie, chociaz nic nie ściągałam i zawsze myslalam ze dotyczy osoby bezmyslnie ściągające i instalujące programy. Mam komputer typu składak okolo 5 letni (ram 4 gb, procesor 2.4 GHz 6 rdzeniowy) czyli przeciętny jak na dzisiejsza technologie. Nie wiem ma co zwrócić uwagę przy wyborze linuxa. Komputera używam oprócz tego ze do przegladania stron, głównie do grafiki komp. Czyli musi dzialac affter effect (najważniejsze), illustrator, photoshop i inne ciężkie programy.


Może ktoś z was coś poleci?

Ps. Jeśli był już podobny wątek to poproszę o odsyłacz.

piotr-2006

Polecam Linux Mint 17.3. Sam używam bezproblemowo od dłuższego czasu  ;D  Obecnie testuje najnowszą wersje beta Mint 18 Sarah. Po kilkunastu dniach mogę śmiało polecić. Dla Twoich potrzeb będzie w sam raz. Komputer mam mniej więcej o tych samych parametrach - spokojnie wystarczy. Polecałbym w przyszłości, dla przyśpieszenia dokupić dysk SSD, wystarczy 120 GB. Komp dostaje ogromnego kopa :)

christo

Jak Ci chodziła 7-ma winda to spróbuj minta 17.3 z KDE bardzo ładny jesli chodzi o użytkowanie i prosty w obsłudze.I fakt SSD super przyspiesza system nie tylko uruchamianie ale i działanie programów.

Albedo 0.64

Witaj. Mint 18 powinien być dobrym wyborem, ewentualnie jest jeszcze Ubuntu/Xubuntu/Kubuntu. Cokolwiek wybierzesz nie licz na to, że uruchomisz windowsowe kombajny graficzne. Do tego celu zostaw sobie W7 a Linux zainstaluj jako drugi system do internetu. Informacje na temat linuksowych programów graficznych znajdziesz na tym blogu:
http://404.g-net.pl/
Informacje na temat oprogramowania i obsługi systemu znajdziesz na stronie linuxiarze.pl.
Weź pod uwagę, że Linux to inny system z innym sposobem zarządzania i własnym zestawem programów. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum