Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ubuntu 16 mini iso

Zaczęty przez marcin779900, Maj 18, 2016, 11:20:29 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

marcin779900

Witam!!!
Używam linuksa od około pół roku. Parę dni temu zainstalowałem sobie Ubuntu 16.04 z płyty mini iso (wybrałem tylko podstawowe składniki systemowe). Po instalacji i restarcie pojawił mi się komunikat: "/dev/sda1: clean 139649/1525920 files, 827143/6103296 blocks" i dalej nic nie szło. Próbowałem parę razy instalować ale za każdym razem ten sam efekt. W internecie znalazłem podobny problem z Lubuntu 16.04, coś z możliwością modyfikacji GRUBA ale to rozwiązanie nic nie dało, próbowałem rownież kombinować z Boot-repair ale też bez efektu i przypadkiem chyba nacisnąłem kombinację ALT CTRL F1 i pojawił się terminal z loginem i hasłem. Dalej już poszło normalnie i doinstalowałem to co chciałem. Używam komputera bez menagera logowania, tylko tekstowo, tak jest włączany (startx) i wyłączany (shutdow).
Moje pierwsze pytanie czy w ten sposób można go używać? Czy też muszę mieć menagera logowania żeby był bezpieczny rozruch a zwłaszcza wyłączenie?
Mój drugie pytanie jest takie: po odłączeniu komputera od kabelka od internetu, gdy chcę używać wifi następuje: "A start job is running for Raise network interfaces" i wtedy komputer ponad 5 minut się uruchamia i z tego co rozumiem szuka sieci. Czy można coś z tym zrobić? Może chociaż skrócić czas szukania?
Dziękuje za przeczytanie mojego postu i czekam na uwagi!!!

Zobacz najnowsze wiadomości na forum