Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux mint cynamon po instalacji nie ma partycji na pliki

Zaczęty przez bos_kg, Maj 16, 2016, 07:57:36 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

bos_kg

#15
Poradźcie co ztym zrobić mam tak teraz mam wersje mint rosa jedynawersja z wsparciem długim i po instalacji jest tak klikam okno  w nim widze 2 dyski ale nie mozna otworzyć dysku pokaze zrobione zdjęcia pokazane 2 dyski
http://www.fotosik.pl/zdjecie/5c77e1b636b379b1

A 2 foto pokazuje ze nie mozna ani zamontować ani odmontować dysku
http://www.fotosik.pl/zdjecie/e1398e50a1103b3e

Albedo 0.64

Fotografie niewidoczne więc nie mogę odpowiedzieć na pytania.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

bos_kg


pavroo

Te fotografie nie dostarczają żadnych informacji.
Podaj wyniki poleceń z terminala, tak jak pisałem poprzednio.
sudo fdisk -l
cat /etc/fstab
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

bos_kg

Info z terminala

Disk /dev/sda: 320.1 GB, 320072933376 bytes
głowic: 255, sektorów/ścieżkę: 63, cylindrów: 38913, w sumie sektorów: 625142448
Jednostka = sektorów, czyli 1 * 512 = 512 bajtów
Rozmiar sektora (logiczny/fizyczny) w bajtach: 512 / 4096
Rozmiar we/wy (minimalny/optymalny) w bajtach: 4096 / 4096
Identyfikator dysku: 0x000e0e65

Urządzenie Rozruch   Początek      Koniec   Bloków   ID  System
/dev/sda1   *        2048   195313663    97655808   83  Linux
/dev/sda2       195313664   195334143       10240   82  Linux swap / Solaris
/dev/sda3       195336190   235333631    19998721    5  Rozszerzona
Partycja 3 nie zaczyna się na granicy bloku fizycznego.
/dev/sda4       235333632   625141759   194904064   83  Linux
/dev/sda5       195336192   235333631    19998720   83  Linux


# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a
# device; this may be used with UUID= as a more robust way to name devices
# that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
#
# <file system> <mount point>   <type>  <options>       <dump>  <pass>
# / was on /dev/sda1 during installation
UUID=30bf2ec4-20d8-4eca-8228-8292a2c58e00 /               ext4    errors=remount-ro 0       1
# /boot was on /dev/sda5 during installation
UUID=073e43c4-4872-4b0f-8e51-277ca599afe9 /boot           ext4    defaults        0       2
# /home was on /dev/sda4 during installation
UUID=2df4834f-db42-473a-98b6-12f2b79104ed /home           ext4    defaults        0       2
# swap was on /dev/sda2 during installation
UUID=d316d131-d83e-4f98-92fd-a5bd861b85dc none            swap    sw              0       0



pavroo

Nie wiem co znowu próbujesz osiągnąć.
Twoje partycje wyglądają następująco:
sda1 systemowa
sda2 wymiany (swap)
sda3 rozszerzona
sda4 domowa (home)
sda5 boot

Wszystko jest OK, więc jaki masz problem.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

bos_kg

Wiem ze jest ok kazda z partycji lecz jak mam wrescie z długim wsparciem jak i pasujący dla mnie Linux to podczas instslacji partycje od zera zrobiłem i ustawiam wszystkkiedy patrze okno komputer widze 2 tak jak by 2 dyski i ta 1 to z Linux a ta 2 podejrzewam ze home i jej nie mozna otworzyć mam komunikat jak opisałem post wczesciej tylko to mnie dziwi ze nie działa mam ksziązkę Linux Mint Podstawy gdyz chcr pojąć te podstawy by pracować się na tym komputerku Linuxie ale jest jak wspomniałem ikonka 2 dysk w ktury wejść nie da się a dziękuje wam za poswięczanie czasu mi

Armalat

Wg mnie niepotrzebnie chcesz otworzyć dyski. Wszystko powinien ci pokazać Menedżer plików, nie wiem, jaki jest w Mincie, ale to możesz sam znaleźć.

bos_kg

o to chodzi ze okno komputer pokazuje 2 partycje ikonki 2 dyski ale jednego dysku nie można otworzyć teraz o to pytam ale niewiem dlaczego tak jest nic nie zmieniałem tak jest po instalacji

pavroo

Zainstalowałem Minta na virtualu aby sprawdzić o co dokładnie chodzi.

Masz rację, Twoja środkowa ikona nie umożliwia otworzenie żadnego systemu plików.
Ta ikona wskazuje na cały dysk twardy, do niej nie są przyporządkowane żadne partycje więc praktycznie nic nie jest w stanie otworzyć. Można wnioskować, iż jest to wirtualny przydział i do niczego nie nawiązuje.

Ostatnia (trzecia) Twoja ikona przypisana jest głównemu systemowi plików i otwiera całą zawartość plików systemowych znajdujących się na partycji głównej (root).
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

bos_kg

Racjasą3 jedna od napęduw jak karta pendriwe itp a 2 to ta nie otwieralna i ę Linuxa z plikami klikam ją iam komunikat jak podałem w postaci zdjęcia wcześniejpo kliknięciu jej komunikat jest jak na foto stąd zapytałem o co chodzi poniewaz jestem taki coś wyskakuje nie działa zaraz rozwiązania szukam

Albedo 0.64

Witajcie. Tylko gwoli ścisłości: u mnie kliknięcie na ikony dysków w oknie "Komputer" umożliwia montowanie partycji przypisanych do tych dysków. Jest tu również ikona napędu DVD. Ikony te służą głównie do podglądu właściwości przypisanych do nich urządzeń. Jeśli Caja nie umożliwia montowania w tym miejscu, jest to zapewne związane z przydzielonymi użytkownikowi uprawnieniami (chyba grupa uuid lub disk). Nie jest to błąd, jeśli widoczne są właściwości dysków a wszystkie partycje można montować w panelu bocznym menedżera plików.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

bos_kg

własnie ani z GParted ani okna komputer nie można zamontować niby jest przydzielona ikonka dysk a raczej ją widać podaje jak foto w wcześniejszym wpisie podałem zaczynam się przyzwyczajać do otwierania 2 partycji przez katalog domowy lecz chyba wygodniej w jednym ikonie mieć dostęp do 2 partycji sporo się dowiaduje z google które mnie tu cę sto pokieruje ale tego nie potrafię rozwiązać a dodam ze przez live z usb te wspomniane partycje otwiera i widzi poprawnie pliki z zainstalowanej wersji

bos_kg

Tak prubuje na stywno system widzi partycje swap alto tyle ustawie na czas sesji swppiness wtedy działa innaczej nie moze błąd robie  ale ucze się powoli

Zobacz najnowsze wiadomości na forum