Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Commodore OS Vision - czy jest wersja 32 bit?

Zaczęty przez odolan85, Wrzesień 06, 2012, 08:36:39 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

odolan85

http://distrowatch.com/table.php?distribution=commodore



witam! na powyższej stronie internetowej wpisując hasło "commodore" znajdujemy jedynie info o "Architecture: x86_64" - Commodore OS Vision is a 64-bit Linux distribution, based on Linux Mint, created for Commodore enthusiasts purchasing Commodore USA hardware.



Jednak na torrentach itp można znaleźć "Commodore OS 32bit v.1.3" - pytanie tylko, czy to nie jest jakaś ściema. I dlaczego nie ma za wiele o tej dystrybucji w necie? Tyle unikatów opisuje m.in. Wasza zacna strona linuxiarze.pl a o tym Commodore ani widu ani słychu. Ostatnio w kiosku widziałem "Linux Magazine" z tą dystrybucją...

pavroo

#1
Witaj.

Oficjalnie Commodore wydawane jest tylko dla wersji 64 bitowej. Jest dopiero w wersji testowej 1.0beta9. Prowdopodobnie znjdzie się u nas, jest na liście do zrobienia. Wydanie 32 bitowe wydaje się być wersją nieoficjalną, dlatego mało o niej informacji.  
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

odolan85

#2
Wgrałem tæ 32-bit wersje Commodore. Wszystko super, tylko nie rozumiem jednego. Co nale«y wpisa¢ jako hasło. Rzekomo samemu sie je ustala, jak w ka«dym linuxie, jednak nie działa moje hasło.



Enter password to unlock your login keyring



The login keyring did not get unlocked when you logged into your computer.



The unlock password was incorrect





Czy jest to jakieß inne hasło ?


pavroo

#3
Raczej nie, keyring powinien się odblokować Twoim hasłem, które ustaliłeś podczas instalacji.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum