Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Wadliwe działanie skrótów klawiszowych linux mint mate 17.3

Zaczęty przez assan18, Maj 12, 2016, 12:43:32 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

assan18

Zadałem pytanie na forum linux mint i nie otrzymałem odpowiedzi.
Laptop acer aspiere e1-571 g
Szukałem rozwiązania w internecie i nic nie mogłem znaleźć. Problem dotyczy wadliwego działanie klawiszy zmniejszania zwiększania głośności  FN+ strzałki zmniejszania podświetlenia matrycy FN +strzałki uruchomienia terminala ctrl alt T.
Skróty te po prostu raz działają po jakimś czasie przestają działać ostatnio przestały działać skróty wyłączenia dzwięku  Fn f8  i klawisze zmiany głośności  Fn strzałki.
Zauważyłem pewną prawidłowość a mianowicie jeśli wchodzę w centrum sterowanie i w skróty klawiszowe  przy włączonym oknie skrótów klawiszowych działają skróty uruchomienia terminala i zmiany podświetlenia matrycy.

Proszę o pomoc

Albedo 0.64

Witaj. Nie zawsze jest możliwe udzielenie jednoznacznej odpowiedzi w przypadku źle działających klawiszy funkcyjnych. O ile skróty klawiszowe można sobie ustawiać w systemie, to funkcje klawiszy zależą od sterownika sprzętu. Możliwą przyczyną złego działania klawiatury mogą być zaśniedziałe styki klawiszy. Ja używam Acera Aspire i jak do tej pory klawisze funkcyjne działają prawidłowo. Czasami nie "wchodzą" kombinacje z alt i shift i muszę poprawiać literówki. Jedyne co można zrobić żeby to sprawdzić, to uruchomić inny system. Jeśli błędy się powtarzają to można przyjąć przyczyny sprzętowe, a jeśli w innej dystrybucji jest ok, to oznacza wadę sterownika w poprzedniej.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

assan18

Najpierw zainstalowałem debiana wszystko było ok dopóki nie zacząłem instalować programów (nie pamiętam co instalowałem) i tak samo skróty przestały działać.
Teraz zainstalowałem z powrotem minta  jak na razie wszystko działa nie chce mi się eksperymentować z programami.
Po mojemu ewidentnie jakieś programy się gryzą  tylko nie wiem które.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum