Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Antergos , nie startuje po zainstalowaniu

Zaczęty przez Slazak, Maj 10, 2016, 12:39:24 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Slazak

Witam
Zainstalowalem Antergos na moim Lenovo z50-70(wylaczylem UEFI), instalacja przebiegla pomyslnie , niestety gdy walaczam komputer i daje aby wlaczy system normalnie zaczyna sie wlaczac pojawia sie jakas dziwna czcionka i zostaje tylko migajacy znak podkreslenia na ekranie ;( .Ktos wie co moze byc przyczyna? Chcialem zaczac przygode z linuxem. Na tum dysku mam tylko Antergosa. Dziekuje z gory za pomoc.

sir_lucjan

Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Arch Linux || linux-lucjan-git

Albedo 0.64

Witaj. Moim zdaniem, problem jest ze sterownikiem karty graficznej nvidia optimus. Jeżeli możesz, to przełącz w bios (uefi?) grafikę na integrę Intela. U mnie te opcje nazywają się "switchable" i "integrated". Jak system uruchomi się na intelu, możesz doinstalować właściwy sterownik. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Slazak

Dziekuje bardzo  :D dziala  ;D wylaczylem nvidie ,odpialem zewnetrzy mnitor i zrobilem reinstalacje systemu. Dziala bez zarzutu.

Slazak

Mam problem z sterownikami nvidii , po instalacji wyskakuje mi blad "You do not appear to be using the NVIDIA X driver. Please edit
your X configuration file (just run 'nvidia-xconfig' as root), and restart the X server" , lecz gdy uzywam komendy "optirun -b none nvidia-settings -c :8" wszystko wyglada ok lecz nie moge nic napisac w terminalu wtedy ;(.Tak powinno byc ?.Mam tez drugie pytanie jak dodac polskie znaki?

sir_lucjan

Odnośnie klawiatury spróbuj:

localectl set-keymap pl


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Arch Linux || linux-lucjan-git

Slazak


Zobacz najnowsze wiadomości na forum