Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z bootowalnym pendrive

Zaczęty przez wiki3007, Maj 07, 2016, 01:07:56 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki3007

Witam wszystkich, mam problem przy uruchomieniu live-usb SparkyLinux. Gdy uruchamiam komputer z ustawionym uruchamianiem pendrive jako pierwszym, to wyświetla się tylko "Verifying DMI Pool Data" i nic się nie dzieje.
Oto mój komputer:
CPU: AMD Athlon 64 X2 5000+,
GPU: ATI Radeon X1200 Series,
RAM: Kingston KTC1G-UDIMM, 2 GB, Dual-Channel,
HDD: Seagate ST3250410AS 232 GB,
Płyta Główna: Gigabyte GA-MA69VM-S2
System: Windows XP Professional SP3.
Co trzeba tu zrobić?

pavroo

Jaka wersja Sparky?
Czy sprawdziłeś sumę kontrolną?
W jaki sposób nagrałeś obraz iso na pena?

Wyświetlana informacja może świadczyć, np. o nieprawidłowym ustawieniu urządzeniu startowym (dysk usb) w Bios, lub coś podobnego: http://soisk.info/index.php/Komputer_z_Windows_zatrzymuje_si%C4%99_po_komunikacie_verifying_DMI_Pool_data
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

wiki3007

Ad.1 SparkyLinux 4.3 "Game Over" wersja 32-bitowa,
Ad.2 Nie sprawdzałem i nie wiem jak to się robi,
Ad.3 Nagrałem obraz przez program Unetbootin

pavroo

#3
Czy ustawiłeś dysk usb jako pierwszą opcję startową w Bios?
Z którego serwera pobrałeś obraz iso?

Sumę md5 sprawdzisz na Windows za pomocą programu, np. MD5 Checksum Tool
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

wiki3007

Ad.1 Tak, ustawiłem,
Ad.2 Pobierałem z oficjalnej strony SparkyLinux

pavroo

Na stronie pobierania są 3 linki kierujące do 3 różnych serwerów: sourceforge, hastingxtreme oraz linuxfreedom.
Z którego pobrałeś obraz?
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

wiki3007


pavroo

Sprawdziłem obraz iso z tego serwera, jest OK.
Problem musi leżeć po Twojej stronie.

1. Zakładam błąd podczas pobierania obrazu.
Zweryfikuj obraz iso za pośrednictwem sumy md5 i programu, o którym wspomniałem poprzednio.

2. Jeśli suma będzie prawidłowa, sformatuj dysk usb i nagraj obraz iso ponownie innym programem, np. Universal USB Installer, Live USB Creator lub podobnym: http://linuxiarze.pl/instalacja_usb_windows/

3. Jeśli to nie pomoże, pobierz obraz ponownie, używając zewnętrznego menadżera pobierania (nie za pomocą wbudowanego menadżera pobierania przeglądarki www) lub za pomocą klienta sieci BitTorrent.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

wiki3007

Wygląda na to, że to nie jest problem tylko jednej dystrybucji. Przy Fedorze, czy Debianie jest tak samo.

pavroo

W takim wypadku sugeruję użycie innego dysku usb.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

wiki3007

To jest u mnie jedyny pendrive :(

pavroo

To nagraj na płytę DVD jeśli masz napęd optyczny.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum