Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

wtyczki flash

Zaczęty przez thorrjar, Listopad 18, 2014, 05:57:16 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

thorrjar

Podczas przeglądania netu czasami wywala mi komuniakt o brakującej wtyczce flash. Po kliknięciu na wyszukaj wtyczkę otrzymuje info, że nie znaleziono wtyczek o co kaman? :O 

pavroo

Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

thorrjar


pavroo

1. Utwórz kopię zapasową swoich zakładek.
2. Zmień nazwę foderu:
~HOME/.mozilla
na:
~HOME/.mozilla-kopia
Uruchom Firefox, zostanie utworzony nowy folder .mozilla, przywóć z kopii swoje zakładki.
3. Jeśli wciąż będzie problem, odinstaluj i zainstaluj ponownie wtyczkę flashplayer.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

radek24

#4
witam .
Z racji ze dopiero jestem poczatkujacy na linuxie  niewiem jak sobie poradzic z instalacją  flash playera  a dokładniej  zeby  te wtyczke widziała Opera 36 ,  nawet kuzyn z tym sobie nieporadził ktory zna linuxa .
Mam ubuntu 32 bit i szukam google-chrome-stable_current_i386.deb

szukam i jakos niemoge znalesc aktywnych adresów
sama wtyczka flash player jest zainstalowana widzi ją firefox , ale na firefoxie niedziałaja gry na których mi zalezy

Albedo 0.64

@radek24: Google zaprzestało wsparcia dla Chrome  32bit, jedynie możesz użyć Chromium dostepnego w repozytorium dystrybucji. Natomiast Opera nie wspiera już technologii flash ponieważ jest przestarzała i niebezpieczna. Obecnie flash jest używany przez ok. 20% stron internetowych a niedługo zniknie całkowicie. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

radek24

Dziękuje .
Problem mam taki że gram w gry z portalu NK , a niechca gry działac na firefoxie mimo ze ta widzi wtyczke flasz , zainstalowałem  chromium ale ona niewspiera wtyczki flash i znów gry niedzialają .
To jak flash ma zniknac całkowice jak beda dzialac gry  które bez tej wtyczki teraz niedziałają ?

własnie cudem udalo mi sie znalesc i zainstalowac google chrome 32bit dep.
ogólnie chrome chyba widzi flasz ale podobnie jak firefox nieuruchamia gry do konca  :(

Albedo 0.64

Chrome ma własną wtyczkę pepperflash, być może gryzie się to z flashplayerem zainstalowanym w systemie - odinstaluj wtyczkę flash. Kiedy flash player w końcu zdechnie, takie efemerydy jak NK będą musiały zastosować HTML lub zrezygnować z tych gierek.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

radek24

Dzięki ,  :)
Jesli mam zainstalowany  chrome na windows bez tej wtyczki flash to gry niedziałają ,
czy tez na windows chrome ma własną wtyczkę pepperflash?
Czy tylko  pepperflash jest  na  linuxie ?

Albedo 0.64

Windows to inny system i inna historia, tu działa tylko Adobe Flash Player. Adobe zaprzestało wspierania flasha dla Linuksa i stąd wziął się pepperflash w Chrome. Od dawna są z flashem problemy w Linuksie, głównie za sprawą Adobe, które nie chce utrzymywać tej wersji.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum