Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

przesiadka na pingwinka z windy7

Zaczęty przez Siwoslaw84, Kwiecień 26, 2016, 01:23:01 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Siwoslaw84

witam mam notebooka acer aspire one chce się przesiąść z windy7 na ubuntu
którę wersje polecacie dla mojego dziadka (mój acer ma jakieś 3latka) a na windzie strasznie zamula
dane techniczne: procek Intel Atom n270 1,6GHz
2giga Ram
grafika mobile intel 945 express chipset family
karty sieciowe atheros ar5b95 wireless network adapter i ar8132
dysk 120giga
a może jakiś inny linux ( pytam o ubuntu bo na pierwszym moim lapku świetnie się sprawował lenovo thinkpad chyba t410)
na kilku forach dotyczących pingwinka polecają głównie Lubunty, Xubunty lub Ubuntu-mate co o tym sądzicie?
mojego notebooka używał głównie do neta (ściąganie plików,mail,wiadomości na necie mobilnym z areo2) oraz do pisania różnej maści pism urzędowych czasami aktualizacji andka na moim LG F60( planuje roota na fonie czy warto zmieniać sys choć winda przy podłączeniu fona zaczyna zamulać)

pavroo

Witam
Lubuntu, Xubuntu lub Ubuntu-mate to rozsądny wybór i od tego bym zaczął.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Siwoslaw84

A jak ze sterownikami system sam je pobierze przy instalacji?Czy przy instalacji którego z powyższych systemów jest opcja jak w przypadku czystego Ubuntu zastąp istniejący system czy raczej będę sam musiał zrobić format dysku zrobić 3partycje i dopiero instalować pingwinka(po testach sesji liveUSB skłaniam się do xubuntu 14.04)

Albedo 0.64

Witaj. Po pierwsze przymierzaj się raczej do nowego Xubuntu 16.04. Po drugie, sterowniki są zawarte w jądrze systemu i zainstalują się automatycznie dla wykrytych urządzeń. Po trzecie, sposób podziału dysku na partycje zależy od tego, czy chcesz zachować jakieś dane (systemy) na dysku. Wybór instalacji automatycznej sformatuje cały HDD, zdecydowanie polecam samodzielny podział wolnego miejsca na dysku. Poradnik instalacji znajdziesz na naszym portalu. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Siwoslaw84

Wielkie dzięki za info  :) wiem gdzie w razie czego uderzyć jakbym miał problem przy instalacji.chcę na nowo postawić system zamiast windy wszystkie dane z obu partycji już przerzuciłem na dysk LG 500giga więc jest zabezpieczenie.
Przetestowałem sesję live z USB trochę ból że nie spolszczone ale dałem radę ;D z xubuntu miałem trochę problem nie czytał mi touchpada obszedłem to podpinając zwykłą myszkę i nawet to kulało nawet problemów połączył się z netem.Kubuntu i Lubuntu miało z tym problem przy podpięty modemie z Areo.
Mój wybór padł na ubuntu mate bo wszystko od kopa ruszyło płynnie bez zamuły. Być może faktycznie xubuntu jest lepszy a problemy z touchpadem wynikają bardziej z sesji live niż z samego systemu.
Jeszcze dziś lub jutro będę stawiać system od nowa w razie czego będę pisać gdy coś pójdzie nie tak.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum