Dystrybucje Linux > Sparky

Propozycje do SparkyLinux 2.0

<< < (2/7) > >>

urbek:
Albedo- ja zainstalowałem dając mu inne repo: apt-get install mate-archive-keyring, ale skutek jest dobry. Konfiguracja xcompmgr wyszła z braku mozliwości zainstalowania compiza, ale teraz jestem zadowolony z efektów. Nie wiem czemu ja nie mam podstawowych pakietów compiza w w oficjalnych repozytoriach. W googlu na temat compiz do wheezy też nie wiele info mogę znależć w odróznieniu do sqeeze i sid. Jesli wiesz co u mnie może byc nie tak to podpowiedz. Zaznaczam, że wpisy w /etc/apt/sources.list sprawdzałem wielokrotnie. Co do zużycia pamięci ram to ja mam 32 bitową wersję systemu. Jesli masz wersję 64 bit to i tak masz dobry wynik :)

Albedo 0.64:
Cześć urbek. Zajrzałem do sieci i również nie znalazłem compiza dla wheezy, widocznie starsza wersja jest w stable a nowa jeszcze w sid, wheezy został po środku. Wynika z tego, że u ciebie jest wszystko ok. Co do MATE; dodanie repo z mate-desktop.org załatwi ci sprawę aktualizacji i może zawierać więcej pakietów składowych, w końcu to oficjalne repozytorium deweloperów tego środowiska. Ja na razie śmigam na Mincie 13 MATE 32 bit więc mam compiza w repozytorium ale omijam go szeeerokim łukiem bo nie jest mi do niczego potrzebny.

urbek:
Dzieki Albeldo za info:) co do compiza to już nie jest mi tu potrzebny, gdyż po przetestowaniu kilu ustawień xcompmgr w zupełności mi wystarczy a nie zżera tyle zasobów co compiz. Mint 13 maya to był system, od którego zacząłem edukację linuxową zaraz po jego wydaniu, nie licząc jednej przygody z mandrivą, któ¶a z ciekawości chciałem postawić obok windy a postawiłem zamiast:) Ta przygoda wyleczyła mnie na jakiś rok z linuxa. Obecnie jako system główny używam debian sid, ale sparky jest ciekawym, bazującym na debianie projektem, który ma Polski rodowód. Taki lokalny patriotyzm to może nic wielkiego, ale gdyby nim zarazić większą grupę linuxowej społeczności to mógłby odnieść sukces globalny. Choć jestem jeszcze linuxowym "pierwszakiem" to myślę, że spostrzeżenia takich jeszcze mało zaawansowanych uzytkowników tez mogą mieć swój wkład do tego projektu.

Albedo 0.64:
@urbek; Mandriva była kiedyś moim numerem 1 a Minta postawiłem żeby sprawdzić jak funkcjonuje MATE, ogólnie lubię ubuntowe dystrybucje a Mint jest the best także w wersji debianowej. Ogólnie systemik bardzo wygodny i trochę się dziwię, że jako początkujący nie zostałeś przy nim. "Choć jestem jeszcze linuxowym "pierwszakiem" to myślę, że spostrzeżenia takich jeszcze mało zaawansowanych uzytkowników tez mogą mieć swój wkład do tego projektu." Dobrze powiedziane, możesz dołożyć swoją cegiełkę do projektu Sparky a Twoje spostrzeżenia mogą mieć kapitalne znaczenie. Nie przesadzam. Właśnie czekam na betę nowej wersji którą przygotowuje pavroo, jeżeli wyrazisz zainteresowanie to podrzucę Ci linka do obrazu iso abyś mógł przeprowadzić własne testy i wyrazić swoją opinię. Spostrzeżenia i ocena "pierwszaka" może być ważniejsza niż niejednego, starego wyjadacza który ma swoje nawyki i od dawna wyrobione poglądy. Nawet największy gmach składa się z małych cegiełek. Pozdrawiam.

urbek:
Zacznę od tego zainteresowania ;) To jeśli tylko dostane możliwość potestowania nowego sparky, to z radością z niej skorzystam. Co do minta to właśnie dla tego, że byłem początkującym użytkownikiem  wybrałem te dystrybucję i przerobiłem wszystkie mozliwe wersje włącznie z lmde. LMDE to była pierwsza debianowa dystrybucja jaką miałem i od razu na moim wysłuzonym sprzecie poczułem róznicę. LMDE jak dla mnie było dobrym systemem i dla tego skierowałem się w stronę debiana. Po zainstalowaniu sqqeze i braku jakichkolwiek problemów z działaniem tegoż systemu i rosnącym moim doświadczeniem upgradowałem do wersji wheezy i analogicznie teraz jest sid i mimo że to wersja unstable to nadal nie mam z nim problemów. Na mintach miewałem problemy głównie z narzędziem, z którego juz nie korzystam a mianowicie menadżerem aktualizacji. to wystarczyło, bym szukał czegoś innego. Jak trafiłem na tę stronę, która mnie ujęła zrozumiałym dla mnie jezykiem i i całym linuxowym bogactwem w jednym miejscu to chcę wziąć w tym udział i rozwijać się razem ze sparky:) Za linka do sparky beta będę wdzięczny.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej