Dystrybucje Linux > Sparky

Propozycje do SparkyLinux 2.0

(1/7) > >>

jusbie:
Witam Mam propozycję żeby jako przeglądarkę wybrać Chromium (Chrominium ciągle myli mi się ta nazwa :? ) lub Chrome wydają się działać szybciej i płynniej. Używam na co dzień Google Chrome i nie przepadam za przeglądarką z liskiem w tle. Program do nagrywania Xfbrum, do słuchania muzyki Audacious. Obu programów używam są w miarę lekkie, proste w obsłudze.

Pozdrawiam  

duch:
Ze swojej strony proponuję;

Claws-mail - klient poczty

Deadbeef - odtwarzacz audio

urbek:
Witam :)

Ja chciałbym zaproponować w nowej wersji by dać alternatywę użytkownikom, którzy lubią bardziej zaawansowane rozwiązania konfiguracyjne środowiska graficznego. W wydaniu Eris są dedykowane środowiska :Enlightenment  i lxde, które są bardzo lekkimi środowiskami i dobrze spełniają swoje zadanie, lecz na bardziej zaawansowane efekty i ustawienia można by wydać wersję z dość dobrze zapowiadającym się projektem środowiska mate  Środowisko mate jest forkiem gnome2, które zdobyło ogromną popularność, wśród użytkowników systemów unixowych. Sparky jest oparty o gałąź testową debiana, a debian oficjalnie nie wspiera środowiska mate więc użytkownicy korzystający z systemów debianowych chętnie zobaczą taką konfigurację. Ja już ją wypróbowałem u siebie doinstalowując mate ze źródeł i wynikiem tego mam nadal bardzo szybki i zarazem dający jeszcze więcej możliwości konfiguracyjnych system. Mate w połączeniu z xcompmgr wygląda świetnie i na mojej konfiguracji sprzetowej zabiera 120 mb/ram co uważam za przyzwoity wynik zwłaszcza, że nie bawiłem się w odchudzanie po instalacji sparky. Tak na gorąco chciałem jeszcze sprawdzić jak by to wyglądało w konfiguracji mate+compiz, ale ku moimu zdziwieniu nie znalazłem w repozytoriach sparky (debian wheezy) compiza a przynajmnie pakietów kluczowych dla działania tego dość efektownego upiększacza:)

Jak wpadnę na jakiś nowy genialny pomysł to na pewno jeszcze się odezwę ;)

Albedo 0.64:
@urbek: Ja także jestem zainteresowany zaistnieniem MATE w Sparky'm. Można to zrobić we własnym zakresie dodając repozytorium deb
--- Kod ---http://packages.mate-desktop.org/repo/debian/
--- Koniec kodu ---
wheezy main

MATE+Compiz przekraczało u mnie 200 Mb RAM, po wyłączeniu efektów zeszło poniżej 170 Mb co również uważam za satysfakcjonujące ale zainteresowałeś mnie możliwą konfiguracją MATE+xcompmgr. Pozdrawiam.

pavroo:
Hhmm...

MATE jest na liście, prawdopodobnie zrobię osobne wydanie z tym pulpitem już niedługo. Na razie pracuję nad inną wersją. Zawsze można doinstalować w/g opisu Albedo.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej