Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Kali linux - wymagana nazwa użytkownika i hasło.

Zaczęty przez Dombekkk, Kwiecień 12, 2016, 10:46:46 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dombekkk

Witam! Instalowałem po raz pierwszy w życiu linuxa na starym komputerze, po 6 godzinach walki z partycjonowaniem dysku i błędami SMART oraz Grub failach udało mi się zainstalować system na dysku. Przy pierwszym włączeniu system oczekuje nazwy użytkownika i hasła, skąd wziąć te passy? Żadnego konta nie zakładałem a hasło które podawałem przy instalacji pamiętam dobrze. Próbowałem wiele kombinacji oraz na live cd dodawane użytkownika ale nic z tego. Umiałby mi ktoś pomóc? Z góry dziękuję za pomoc! :)

pavroo

Wygląda na jakiś błąd instalatora.
Instalator powinien posiadać opcję konfiguracji użytkownika docelowego, w przeciwnym wypadku może instaluje jakiegoś użytkownika domyślnego (?).

Proponuję zgłosić to na forum Kali lub spróbować ponownej instalacji.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum