Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Praca w trybie renderowania programowego

Zaczęty przez Repsus, Kwiecień 13, 2016, 10:36:23 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Repsus

Witam. Wczoraj po raz pierwszy w życiu zainstalowałem Linuxa Mint 17.3 "Rosa" Cinnamon 32bit. Po zainstalowaniu wyświetla się okienko że pracuje w trybie renderowania programowego i system lekko zamula. Szukałem w googlach jak to wyłączyć ale nie udało mi się znaleźć konkretnej odpowiedzi która by mi pomogła to naprawić. System jest zainstalowany na netbooku Acer Aspire One D270. Chciałbym przypomnieć że jest to moja pierwsza styczność z tym systemem dlatego proszę o pomoc i wyrozumiałość :)

Dzięki :)

Andrzej22

Witam.
  Jeżeli jeszcze nie sprawdzałeś to wejdź w Menu>Administracja>Menadżer sterowników i wyświetli się czy czegoś brakuje. Zakładam, że system już aktualizowałeś - jeżeli nie to: Menu>Administracja>Menadżer aktualizacji i aktualizuj. Wpierw zaktualizuje Ci się sam menadżer aktualizacji a później cała reszta (trochę to potrwa). Powodzenia.
Pozdrawiam. Andrzej

Repsus

Witam. Zrobiłem aktualizacje systemu potem wszedłem w menadźer sterowników i wyświetla mi puste okno z napisem u dolu '' Brak własnościowych sterowników w użyciu ''. Aktualizacja nie pomogła i dalej jest jak było :(


Repsus

Przeczytałem ten wątek ale tam jest do GMA 3600 a w moim Acerku jest Intel GMA HD 5600, chyba że to to samo i się mylę. Jest tam instrukcja ale z angielskiego nie jestem najlepszy i gdyby jakaś dobra dusza mogła to przetłumaczyć na polski ( łopatologiczny) to był bym wdzięczny. Przypominam że mam ten system 2 dzień i dopiero uczę się cokolwiek robić. :)

matadrox

A to przepraszam. Sugerowałem się modelem laptopa. Zobacz tu: http://www.ubuntu-pomoc.org/intel-linux-graphic-installer-prosta-instalacja-sterownikow-do-kart-graficznych-intela/ Ogólnie google zwraca sporo wyników, więc poszukaj po frazach.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum