Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z sluchawkami bluetooth. Sparky KDE

Zaczęty przez mirom68, Kwiecień 08, 2016, 08:17:12 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

mirom68



Witam.Mam problem jak w temacie. Na wstepie  powiem ze  na PISI linux tego problemu nie bylo.
A mianowicie, bluetoth widzi w dostepnych urzädzeniach  moje sluchawki  ale nie chce sie poläczyc .


Przepraszam ,ale nie mam polskiej klawiatury.

christo

Przeprasza że może troszkę nie na temat ale miałem podobne problemy na sparkym nie poradziłem sobie i troche może odpuściłem , świetnie mi działają na mincie 17.3 KDE na praktycznie każdym jajku teraz używam 4.5  i nie będę wiecej próbował.Jak ktoś coś poradzi to też chętnie skorzystam.

lesio

Problem zapewne dotyczy braku jednej biblioteki:
pulseaudio-module-bluetooth
trzeba wykonać:
$ sudo apt-get install pulseaudio-module-bluetooth
W systemie jest zainstalowane pulseaudio i obsługa bluetooth, ale brak chyba tej biblioteki która łączy te dwie usługi.
UWAGA:
moja porada wynika z eksploatacji Sparky XFCE, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że w KDE jest tak samo. Może być też tak, że brakująca biblioteka w KDE nazywa się nieco inaczej :-)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum