Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Moje propozycje do "APTusa" i nie tylko...

Zaczęty przez jack, Kwiecień 02, 2016, 10:34:19 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

jack

Nie zauważyłem żadnego innego miejsca by dodać ten temat, jakby co to prosze o przeniesienie go.

Po ostatniej aktualizacji "APTusa" i dodaniu instalowania środowisk graficznych, dało mi do myślenia że można jeszcze bardziej przybliżyć "Linux'a" początkującym i nie tylko ;)

Moje propozycje do "SparkyLinux"
1. Na początku pomyślałem o opcji przy instalowaniu środowisk... żeby można  było je również łatwo odinstalować.
2. Dodanie kolejnych Kernelów np. z "Aptosida" ...
3. Przydatną funkcją byłaby możliwość wyłączenia synchronizacji w karcie graficznej np. "Intel" - osobiście korzystam z pomocy z "wiki.ArchLinux" , to działa na różnych distr. nie tylko "Arch". Przyspiesza grafikę szczególnie na starych komputerach.
4. Dodanie możliwości sprawdzenia dysku, czyli "SMART" , używam "Smartmontools"
5. Dodanie możliwości instalacji pakietów z "Stabla" i "Sid" , tak by móc ustawiać priorytety paczek, blokowanie według numerów, czy samych nazw - to wszystko w formie graficznej ("apt-pinning"). To przystępniejsze niż sposobem standardowym.
6. Coś dla leniwych ;p przeście z "testinga" do "Sida", po kliknięciu..... - raczej dla zaawansowanych
7. Może dałoby rade, zrobić w formie graficznej kompilacje jądra, wraz instalacją potrzebnych paczek. Oczywiście sama konfiguracja jądra to by była zależna od użytkownika. Metodą która po komplikacji tworzy kernel formacie .deb.

A w instalatorze "SparkyLinux" , pomyślałem że można jakość przystępnej formie pomóc początkującemu użytkownikowi. Szczególnie przy tworzeniu partycji do zainstalowania systemu. Myślę o komunikacje, że wystarczy tylko dwie partycje "/" i "SWAP" , i info co ma zrobić jak ma dwa systemy w komputerze - jakie utworzyć partycje itp. by wszystko działało. Pamiętam że jako początkujący miałem z tym problem i trzeba było szukać w internecie, a różne poradniki i każdy inaczej radzi ,co do ilości partycji czy wielkości "SWAP".

Pozdrawiam  :)

--- Strona Jacka - hobby ---

Zobacz najnowsze wiadomości na forum