Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ubuntu 15.04/14.04 Problemy z instalacją.

Zaczęty przez Krotoszary, Marzec 21, 2016, 07:28:36 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Krotoszary

Od paru godzin mam problemy z instalacją Ubuntu. Zrobiłem bootowalny pendrive z Ubuntu 14.04 i po paru próbach instalacji poddałem pomysł z pendrivem. Po chwili się zacinało z błędem ACPI PCC probe failed.
Płyta główna to Asus Z170 Pro G, a procesor i5 6600k.

pavroo

W czym jest dokładnie problem?
Czy system live uruchomił się prawidłowo?
Czy problem występuje podczas samego procesu instalacji?
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Krotoszary

Problem właśnie w tym, że nie mogę zacząć istalacji. Gdy pendrive sie bootuje i dochodz do wyboru czy chce wyprobowac System, Zasintalować, czy sprawdzic dyski, to nijak nie dziala mi opcja ze sprobowaniem i instalacją. Nie wiem co jest tego przyczyna. Mieszalem troche w UEFI gdyz ten blad mi nie dawal spokoju i nic nie działa.  Probowalem roznych wersji Ubuntu i bez rezultatów, ciagle wyskakuje wspomniany wczescniej blad.

matadrox

Cytat: Krotoszary w Marzec 22, 2016, 09:05:13 AM
Gdy pendrive sie bootuje i dochodzi do wyboru czy chce wyprobowac System, Zasintalować, czy sprawdzic dyski, to nijak nie dziala mi opcja ze sprobowaniem i instalacją.
A coś kolwiek działa? Tzn, że co? Zawiesza się, wyłącza? Ja na swym PackardBell, mam ten sam komunikat i mimo to jest ok. A na poprzednim HP, wyłączał się. I w końcu doszedłem do tego, że to przez kartę graficzną. Radeon wyzwalał w tyle eventów w logach, że głowa mała, a większoć dotyczyła ACPI. Na nvidii, jakoś widzę, że lepiej jest.

Krotoszary

Moge wlaczyc kazda z opcji, ale przez chwile sie naladuje. Interfejs graficzny sie nie wlaczy i po chwili gdy wyskoczy blad wszystko idzie sie walic i czarny ekran. Mogę wtedy tlyko wylaczyc komputer bo czekanie nic nie daje.

pavroo

Zakładam kilka przyczyn tego stanu:
1. uszkodzony nośnik iso - pobierz ponownie i sprawdź sumę md5 przed nagraniem na pena
2. źle nagrany obraz iso na usb - nagraj na inny
3. uszkodzony nośnik usb - nagraj na inny
4. włączony secure boot - wejdź do menadżera uefi i wyłącz tę opcję
5. próbujesz uruchomić system 64 bitowy na procesorze 32 bitowym - nie podałeś żadnej specyfikacji
6. problemy ze sterownikami dla karty graficznej

Jeśli wyeliminujesz wszystko powyższe, pobierz inną dystrybucję niż *buntu i spróbuj ją uruchomić w trybie live.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Krotoszary

Wszystko wyeliminowalem. Zainstalowalem Debiana, tylko teraz mam problem z dyskiem HDD, ktory nijak nie chce sie podzielic ni to w gparted ni to w instalatorze. Musailem Debiana instalowac na moim SSd na ktorym mam Windowsa, co mi średnio odpowiada. Ciekawe jest tez to, że instalator nie wykryl zadnego zainstalowanego systemu, a zainstallowany GRUB nie dziala. Jak mam poprwnie zainstalowac GRUBa i zmienic Debiana na UBuntu? Zalezy mi z pewnych powodow na Ubuntu.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum