Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Dziwny komunikat przy próbie odpalenia systemu z live płyty lub instalacji.

Zaczęty przez SimonVu, Marzec 11, 2016, 10:38:21 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

SimonVu

Przy próbie włączenia z płyty lub instalacji pojawia się dziwny komunikat. Mianowicie "[         0.024020] CPU0:  Core temperature above threshold,  cpu clock throttled  (Total events = 1)"  udało mi się zrobić zdjęcie w ostatnim momencie. Również jak wcześniej komputer od razu po tym się wyłącza. Dystrybucje które ściągnąłem to linux mint 17.3, kubuntu 15.10 oraz lubuntu 15.10. Wszystkie w wersji 32 bitowej (gdyż mój laptop nie obsługuje 64). Ktoś wie o co w tym może chodzić? I jak to naprawić? Wiem że to komunikat o wysokiej temperaturze rdzenia jednak wcześniej przez pół dnia laptop był wyłączony i wyglądało to tak samo przy próbie instalacji lub odpalenia. Dodam, że Windows XP działa normalnie.

Albedo 0.64

Witaj. Nie podałeś specyfikacji swojego komputera więc będę operował ogólnikami. Problem z przegrzewaniem się niektórych procesorów ma zwiazek ze sterownikami płyty głównej. Występuje to w niektórych modelach Toshiby i Asusa. W niektórych BIOS-ach można zmieniać wartości taktowania i temperatury procesora. Niezależnie od stosowanej dystrybucji może być konieczna optymalizacja kernela lub instalacja innego. Jeśli poradzisz sobie z angielskim to zajrzyj tu: https://wiki.archlinux.org/index.php/CPU_frequency_scaling
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum