Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

ElementaryOS Freya problem z myszką i klawiaturą.

Zaczęty przez GhostZoombie, Marzec 09, 2016, 09:34:36 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

GhostZoombie

Witam, wczoraj zacząłem przygodę z ElementaryOS, lecz po instalacji i ponownym uruchomieniu nie działa myszka i po części klawiatura (nie działa terminal). Myszką mogę ruszać po ekranie lecz naciskanie na ikony na nic, po najechaniu na programy w docu nie wyświetlają się dymki. Godzina na zegarku zmienia się prawidłowo. Próbowałem instalować 64 i 32 bitowe wersje Freyi oraz 32 bitową lune ale problem ten sam. Korzystałem nawet z 3 różnych programów do bootowania pena. Czasami, po chwili wyskakuje "System program problem detected" i można sterować nim za pomocą klawiatury (wybrać button i wpisać hasło). Próbowałem naprawić to poprzez xinput --list i xinput set-int-prop NUMER_ID "Device Enabled" 8 1 lecz podziałało jedynie wyłączenie tego "Virtual core XTest pointer", niestety tylko do ponownego uruchomienia. Przy okazji na wersjach Live wszystko działa prawidłowo. Jest to moje pierwsze zetknięcie z linuxem. Myślałem nad problemem z BIOSem, sprawdzałem wspomaganie USB jest na enabled.

Mój komputer:
Intel Core 2 Duo - 3GHz
4GB ramu
160GB Wolnego miejsca na oddzielnym dysku

Freya była ściągana z oficjalnej strony (przez torrent) a Lune znalazłem na płycie z Chipa.

Z góry dziękuję za pomoc!

Zobacz najnowsze wiadomości na forum