Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

problem z wyborem wersji linuxa

Zaczęty przez deepack16, Marzec 05, 2016, 09:19:55 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

deepack16

Witam posiadam noteboka acer aspire one d255
Wybralem linuxa mint ale nie mam pojecia jaka wersje wybrac http://linuxiarze.pl/download_mint-lmde/
Wybral bym ta wersjePobierz Linux Mint 17.3 Cinnamon LTS
Tylko jaka wersje
32 bity
64bity
Oczywiscie z codecami
Prosze o pomoc

studenciak_na_mincie

Ja bym Ci radził LMDE 2 z powłoką graficzną  Mate (dość lekka), jest o wiele stabilniejszy i też ma długi termin wsparcia. Ostatnio trochę próbowałem zmienić sobie na "lepsze" ale szybko wróciłem do tego systemu naprawdę polecam. co do wersji to skłaniałbym się do 32 bitowej, ale ekspertem nie jestem:)

Pozdrawiam :)

Albedo 0.64

#2
Witam. W postach zamieszczaj specyfikacje swojego sprzętu, to pomaga w odpowiedziach. Tym razem zrobiłem to za ciebie, jeśli się mylę to popraw:
    Acer Aspire D255
    Dual-core Atom CPU
    Dual boot Android & Windows
    Dual-core Intel Atom CPU
    1GB RAM, 250GB HDD
Jeśli na tym sprzęcie jest możliwość instalowania Androida, to proponuję przy tym pozostać. Możesz spróbować z czystym AOSP x86 lub RemixOS. Kolega studenciak dobrze ci doradza LMDE ale nie znał parametrów tego komputerka, który jest słabszy od mojego telefonu i nie udźwignie pełnowymiarowej dystrybucji. Jeśli bardzo chcesz mieć na tym Linuksa to zainteresuj się Puppy lub Antergos. Oczywiście 32 bit, nie inaczej. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum