Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Delfin - nowa dystrybucja linuxa do testowania

Zaczęty przez anhem, Październik 28, 2015, 10:35:16 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

anhem

 :)
witam forumowiczów
Ostatnio przy pomocy kolegów z tego forum udało mi się (ja jako pomysłodawca) ,a raczej Nam jako zespół stworzyć nową dystrybucję linuxa o nazwie Delfin.Dystrybucja ma ciekawe możliwości np. wbudowany od razu emulator Android SDK do odpalania programów i gier z tego systemu czy emulator Dosbox i Mame.Poza tym oferuje podobne rozwiązania do innych dystrybucji.Można ją uruchomić z DVD,USB lub zainstalować na HDD.
Oparta jest na Porteusie czyli jest modułowym systemem.Zachęcam forumowiczów do testowania jak i ulepszania i tworzenia nowych modułów do tego systemu.
Link do pobrania to:
https://drive.google.com/file/d/0B6cm7xComROZZE5TR1NQT1NmZGM

pozdro

jogi88

Hmm. Ciekawie ciekawie, pobiorę i zobaczę. W wolnej chwili zainstaluję i przetestuję :)

anhem

#2
witam ponownie  :)

Ruszyła oficjalna stronka z Delfinem.
Możecie z niej pobrać tego linuxa.
Sukcesywnie będę dodawał na stronke gotowe moduły do instalacji w systemie.
Potestujcie forum.

delfinlinux.pl


pozdro all

byters

#3
Witaj Anhem, być może przetestuję sobie tę dystrybucje, ale takie pytanko mam, bo prawdopodobnie w Workstation Playerze będę to odpalał. Na jakiej dystrybucji jest oparty ten system ? Jak wiadomo, przy tworzeniu wirtualki, trzeba się określić.

Jeszcze mała uwaga, jeśli mogę, warto byłoby na samej stronie projektu, napisać więcej o systemie. Z pewnością wielu użytkowników będzie chciało go najpierw przetestować w Workstation. Warto pewnie wrzucić jakieś screeny, napisać coś o środowisku graficznym na jakim działa system. Widać oczywiście środowiska w linku, ale warto byłoby jednak opisać najważniejsze rzeczy w formie jakiś artykułów, podać mail do supportu. Takie rzeczy przyciągną niektórych, zapewne, do przetestowania systemu.

PS: Czy planujecie również wersję 64 bit ?

anhem

hi
Na razie początki ale niedługo dodamy coś na stronę. Właśnie szukam kogoś do współpracy i na zasadzie wspólnego rozwijania projektu osoba ta miałaby dostęp do serwera i umieszczania plików i artów na stronie.
Strona zarządzana jest systemem wordpress więc łatwo ją modyfikować.
Jeśli byłoby zainteresowanie to oczywiście można wydać 64-bit.
Dystrybucja bazuje na Porteus.


pozdrawiam

byters

#5
Dzięki za odpowiedź, zatem w Workstation powinna zadziałać instalacja jako SUSE Linux. Pobieram Twoją dystrybucję, chętnie ją przetestuję z ciekawości.

Wydaje mi się, że zarówno 32 bitowa, jak i 64 bitowa wersja w tych czasach są istotne .

EDIT:

Wirtualka już zrobiona, pierwsze wrażenia jak najbardziej na tak.

anhem

#6
dzieki
wlasnie odpalilem Delfina z USB i nie wykrylo mi za pierwszym razem dzwieku....za 2,3 i nastepnym juz wszystko OK...czyzby ten system SAM uczyl sie na bledach? hahah...sory za brak polskich liter .....mimo ze system jest po polsku to nie wiem jeszcze jak wlaczyc polskie znaki...(powinno to byc od razu zrobione :) czyli po odpaleniu ..., nawet ten system mi sie spodobal :) anonimowsc TOR i odpalanie z USB to jednak dobra rzecz w przypadku wielu uzytkownikow jednego kompa....to tyle na razie

Albedo 0.64

Cytat: anhem w Luty 12, 2016, 01:59:10 AM
OK ...ze wszystkimi Twoimi uwagami się zgadzam ...poza jedną:
Ja nie robię bałaganu , TYLKO odpowiadam na pytania USERÓW (UŻYTKOWNIKÓW) tego FORUM.
a dlaczego namawiam na tą "niby" swoja dystrybucję (chociaż wiem ,że jest ona wspólna) ?
...bo wiem ,że jest lepsza od reszty....

Przenieśmy dyskusje o Delfinie tutaj. Gdyby Delfin był lepszy od innych, byłby nr.1 na Distrowatch ;)
Poza tym, to tylko remix Porteusa wykonany przy pomocy kreatora na stronie http://build.porteus.org/ i jest systemem typu portable. Takie rzeczy trzeba ludziom mówić i proponuj to komuś, kto potrzebuje takiego rozwiazania. Na stronie Delfina zamieść opisy instalacji, porady i instrukcje ułatwiające użytkowanie, spis dostępnych pakietów (modułów) żeby było wiadomo na co można liczyć. Samo zachęcanie każdego w stylu "wypróbuj Delfin Linux" może mieć odwrotny skutek do zamierzonego. A'propos lepszości Delfina od reszty... u mnie nie działa wifi Broadcoma w Delfinie a w Debianie śmiga. Co jest dla mnie lepsze?
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum