Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

(Solved) Na czym KDE ?

Zaczęty przez christo, Luty 19, 2016, 12:57:09 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

christo

Troche już jakies nie ruchawe to forum ale spróbuje co mnie tam.
Podoba się mnie bardzo KDE jakis czas temu jak wyszedł mint z KDE 17 wrzuciłem na lapka i fajnie obsługuje multimedia.
ad rem : czy jest jakiś lekki system aby postawić na nim KDE i aby chodził płynniej niz na mincie ?
Aby uprzedzić kubuntu to porażka chodzi jak krasula , doinstalka jako drugie środowisko na ubu z unity nie ma sensu.Z LMDE też chyba nie wyjdzie sądząc po forach.
Pozdrawiam

pavroo

Z tego co zauważyłem, KDE 4 jest bardzie zasobożerne niż Plasma 5, może spróbuj coś z nowszą wersją KDE?
Np. Manjaro, KaOS, Chakra, Sparky...
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Albedo 0.64

KDE 4 podobnie jak GNOME 3 czy Unity wymaga mocnego sprzętu. Nie wiem na jakim sprzęcie pracujesz a właśnie możliwości sprzętowe bywają źródłem ociężałej pracy takich środowisk. Gdzieś czytałem o optymalizacji KDE i dystrybucji, która na takim odchudzonym środowisku pracuje. Rzuć okiem na Netrunner, który ma najnowszą wersję Plasmy i opcje optymalizacji środowiska.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

christo

#3
Przyznaję że netrunera chyba troszkę olałem , jest w dwuch wersjach Netrunner Arch Edition i na Kubuntu , tak mnie się zdaje że na archu będzie lżejszy ?
Co to sprzętu to minta z kde mam odpalonego na lapku z intel core 2 duo  t6600 2,2 GHz a na stacjonarce też coś koło tego , chodzi znośnie ale wiadomo chciałoby się lepiej.W każdym razie mint z cinnamonem przebija niestety kde pod względem szybkości.
ps.@ Albedo 0.64 pisałeś w poprzednim wątku o  KDE 3.5 Trinity Desktop Environment rzeczywiście jest porównywalny w zachowaniach z KDE ?

Albedo 0.64

#4
KDE 3.5 - obecnie TDE ma się tak do KDE 4 jak MATE do Gnome 3. Jest to utrzymana stara wersja KDE na qt3. Obecnie najlżejsze i najbardziej responsywne pełnowymiarowe środowisko. Przetestuj na Q4OS a sam się przekonasz.
Netrunner Rolling bazuje na Manjaro i zapewne będzie lżejszy od Kubuntu. Cinnamon przebija szybkością działania KDE a Cinnamona zamiata pod dywan MATE. Działanie środowiska bardziej zależy od sprzętu na jakim jest zainstalowane. Nie każdy komputer (CPU, GPU) jest w stanie pracować wydajnie przyduszony ciężkim interfejsem ale są też takie, na których nie robi to wrażenia. Do każdego sprzętu trzeba dobrać odpowiednie oprogramowanie.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

christo

No właśnie doznałem szoku po zainstalowaniu Q4OS .Rewelka.
Dzięki
ps.myślę że można zamknąć.


Zobacz najnowsze wiadomości na forum