Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Literatura, książki. poradniki, podręczniki - drukowane i elektroniczne.

Zaczęty przez Albedo 0.64, Luty 12, 2016, 08:38:44 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Albedo 0.64

Witam wszystkich zainteresowanych literaturą i pogłębianiem wiedzy. Proponuję przekazywanie sobie informacji na temat ciekawych wydawnictw o tematyce informatycznej i popularnonaukowej. Mile widziane krótkie recenzje. Jako zalożyciel wątku przedstawiam pierwszą propozycję.
Jest to biografia Richarda Stallmana napisana przez Sama Williamsa pod tytułem "W obronie wolności". Do tej pory mało mnie interesowała postać legendarnego hakera i niewiele wiedziałem o początkach hackingu. Polecam lekturę tej książki, która wciągnęła mnie tak bardzo, że nie mogłem się od niej oderwać. Świetnie napisana i przetłumaczona zapewnia sporą dawkę głównie historycznej wiedzy o początkach informatyki, prawach autorskich, licencjach i barwnej postaci Richarda. Można się nie zgadzać z pewnymi jego poglądami ale trzeba uznać i szanować jego wkład w rozwój oprogramowania. Warunkiem, pod jakim Stallman zgodził się na wydanie tej książki, jest publikacja na licencji GNU Free Documantation Licence. Dzieki temu można ją oficjalnie pobrać, czytać i rozpowszechniać w wersji elektronicznej HTML. Zarówno wersja papierowa jak i elektroniczna została w Polsce wydana przez wydawnictwo Helion i jest dostepna tutaj: http://stallman.helion.pl/
Pozdrawiam i życzę miłej lektury.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum