Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

naprawa pendrive

Zaczęty przez studenciak_na_mincie, Luty 09, 2016, 03:05:53 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

studenciak_na_mincie

Cześć wszystkim.
Potrzebuję pomocy takiej trochę "zrzutki wiedzy" :)
Otóż muszę wymienić fremworka w pendrive. A przynajmniej tak mi się zdaje  bo już wszystkiego innego próbowałem, ale od początku.

Pendrajw padł po przypadkowym wyjęciu z gniazda podczas kopiowania plików. Teraz pokazuje błąd wejścia/wyjścia i nic się nie da z nim uczynić żaden format nie działa. trochę już poczytałem w tym temacie ale o dziwo wszystkie poradniki są o zgrozo na winde której nie posiadam, i tu moje pytanie czy jest jakiś program do zidentyfikowania  podzespołów elektronicznych. Pod windą jest jakiś ChipGenius a czy jest coś pod linuksem?

os.y

tyle mogę poradzić:
1/ sciągasz :
- Hiren's Boot CD / wypalasz CD
- HDDLLF 4.40 - portable / przegrywasz na jakiegoś pendrajwa
2/ restart / start z Hiren's Boot
3/ wkładasz reanimowanego do zycia w gniazdo USB
4/ z pendrajwa uruchamiasz programik HDDLLF 4.40 - portable
i nim niskoformatujesz wymagający reanimacji pendrajw (obsługa aż prostacka - troszke takie formatowanie trwa)
po wykonaniu formatowania niskopoziomowego pendrajw jest czyściuteńki (bez zadnego systemu plików)
5/ wracasz na swego linuxa i GPartem formatujesz na pożądany system plików (Hirensem mozesz sformatować tylko na NTFS ale gdybyś miał programik FAT32 Format - portable - guiformat.exe to mógłbyś sformatowac na FATa32)

studenciak_na_mincie

Przeorałem tego pendriva tym programem ale żadnych zmian program cały czas wypluwał "error I/0" przeleciał do końca i tyle. 

pavroo

Nie każdego pendrive można naprawić.
Miałem dwa podobne przypadki i niestety nic nie dało się zrobić.
Kupiłem nowy.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

os.y

trochę to śmieszne ale i ja dziś straciłem kontakt z jednym pendrajwem a znajomy ciut wcześniej
epidemia czy co ?
już słyszałem plotkę, ze wpycha się na pendrajwik jakiś wirusik szpiegujący, a że spaprany to taki włąśnie efekt a pomaga w odzyskaniu go .... wypranie pena w pralce :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum