Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Informacje o Użytkowniku

Zaczęty przez sovtware, Styczeń 31, 2016, 12:26:30 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sovtware

Plik ten co ma SparkyLinux o nazwie [ mugshot ] po poprawnym zainstalowaniu w ogóle nie uruchamia się czyżby było brak jakiegoś pakietu czy o coś innego chodzi proszę o pomoc

Linux Debian Testing 64

pavroo

Wpisz w terminal: mugshot
i zobacz jaki błąd wyrzuci.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

sovtware


sovtware

Zainstalowałem sobie pulpit graficzny Mate i co się okazuje tutaj na tym środowisku ta aplikacja uruchamia mi się beż zadnych problemów



czy to może być wina pulpitu graficznego czy jakiegoś brakującego pliku który nie został zainstalowane w środowisku xfce 4

teraz pobieram obraz live debiana z mate i będę jednak wracał na desktop Mate  który jednak jest najbardziej konfiguracyjny i nie ma z nim problemów
po instalacji zmieniam tylko repo z stable na testing

ale ten temat jak najbardziej dalej jest otwarty i muszę znaleźć jakieś rozwiązanie dlaczego tak jest i liczę na pomoc
do usłyszenia

pavroo

Zrzut pokazuje brak pliku .face w katalogu domowym w instalacji xfce.
Może to było problemem.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

sovtware

Problem naprawiony
po instalacji Mate uruchamiał się
po skasowaniu zaś przestał
zainstalowałem na nowo Mate i kasowałem kolejno pliki sprawdzając czy program się uruchamia na Xfce4
okazało się ze pliki

accountsservice , libaccountsservice0 które środowisko Mate instaluje ze sobą

są potrzebne by były zainstalowane aby program Mugshot się uruchamiał w środowisku xfce tak przynajmniej jest u mnie  :)

Mate nie mam zainstalowanego jednak wolę pracować na xfce4 który jest szybszy i lepiej mi się na nim pracuje

jeżeli był inny problem to proszę pisać u Mnie na czystej instalacji i po instalacji tych wyżej wymienionych pakietów działa

nie wiem dlaczego program nie przyciąga sam brakujących plików

instalacja synpatic w debian testing



zobaczymy jak będzie po paru aktualizacjach pozdrawiam

sovtware

Problem jednak nadal istnieje  >:( mimo że program się uruchamia itp: nie czyta hasła informuje że hasłojest nie prawidłowe mimo że dobrze wpisałem

sovtware

Po kilku aktualizacjach oraz po ponownym zainstalowaniu
problem znikł

Zobacz najnowsze wiadomości na forum