Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z GG

Zaczęty przez sovtware, Styczeń 31, 2016, 12:24:03 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sovtware

Witam kiedyś pisałem że jest GG dostępne na Linuxa a teraz mam problem na Debianie Testing 64 nie uruchamia mi się ani 64 jak i 32 klikam w plik

gghub



i Mogę czekać w nieskończoność nie uruchamia się w ogóle
Jeżeli ktoś by wiedział w czym tkwi problem proszę o pomoc

pavroo

Otwórz terminal w katalogu z tym plikiem i uruchom polecenie:
gghub
sprawdzając co wyrzuci.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

sovtware

Nie wiem czy dobrze zrobiłem tutaj dodaję screena co Mi wyskoczyło


Albedo 0.64

Zrób jeszcze raz to samo z tą róznicą, że najpierw nadaj sobie prawa administratora. Możesz to zrobić wpisując komendę su. Przez sudo ci się nie udało, ponieważ nie należysz do grupy sudoers. Uruchom "Użytkownicy i grupy" z lewej strony okna wybierz "zarządzaj grupami" i zaznacz opcję "sudoers". Po zatwierdzeniu hasłem zaloguj się ponownie i będziesz mógł używać polecenia sudo.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

sovtware


pavroo

cd /home/sovtware/Pobrane/GG
su
podaj hasło admina

następnie:
./gghub
lub:
sh gghub
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

sovtware





niby się uruchomił

ale czyżbym musiał coś doinstalować czy coś ?

nie miałem takich błędów

pavroo

Sprawdź czy masz zainstalowany pakiet 'dbus'.
Jeśli tak, to sprawdź czy usługa jest załadowana (w terminalu):
systemctl status dbus
Jeśli jest nieaktywna to spróbuj uruchomić usługę:
systemctl start dbus
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

sovtware

#8




Wszystko mam a jest to samo uruchomię GG tylko z terminala z wyskakującymi błędami Dbus

nie wiem w czym tkwi problem jak okazuje się że to mam zainstalowane :-(

Wspomnę że teraz mam pulpit graficzny Mate ponieważ dziwie się sam chodzi mi szybciej i płynniej niż xfce4
lecz to raczj roli nie gra jak na xfce4 to samo miałem mam nadzieję że ktoś Mi pomoże pozwolę sobie napisać
że przed instalacją Debiana Testing Mate instalowałem SparkyLinux i to samo miałem z GG nie uruchamiał się :-(

a potrzebuję GG po to najlepszy program i na dodatek nie wymagający instalacji tylko rozpakować i uruchomić

sovtware

Witam
Problem z GG znikł
uruchamia Mi się bez terminala i beż żadnych błędów
tylko problem jest taki że nie wiem co zrobiłem oraz czy czasem aktualizacje Debian Testing
nic nie zmieniły
najważniejsze że wszystko jest ok  :)
jak się dowiem co zrobiłem lub dlaczego po zainstalowaniu świeżego Debiana Testing nie chciał się uruchamiać
odezwę się
pozdrawiam

Zobacz najnowsze wiadomości na forum