Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Połączenie mostkowe zamiast natywnego w Vmware Workstation Player

Zaczęty przez byters, Styczeń 29, 2016, 06:30:24 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

byters

Cześć,
Postanowiłem skorzystać z jednej z dystrybucji Linuxa na wirtualce w wymienionym w tytule programie. W ustawieniach urządzeń mam możliwość wyboru połączenia natywnego (które działa bez zarzutu) oraz mostkowego, z którego chciałbym korzystać, a które nie działa. Moje pytanie polega na tym, czy jeśli mam w lapsie jedną kartę sieciową to na wirtualce połączenie mostkowe ma szanse w ogóle odpalić?

Z góry dzięki za pomoc.

bytelord

Cytat: byters w Styczeń 29, 2016, 06:30:24 PM
Cześć,
Postanowiłem skorzystać z jednej z dystrybucji Linuxa na wirtualce w wymienionym w tytule programie. W ustawieniach urządzeń mam możliwość wyboru połączenia natywnego (które działa bez zarzutu) oraz mostkowego, z którego chciałbym korzystać, a które nie działa. Moje pytanie polega na tym, czy jeśli mam w lapsie jedną kartę sieciową to na wirtualce połączenie mostkowe ma szanse w ogóle odpalić?

Z góry dzięki za pomoc.

Oczywiście. Połączenie mostowe będzie tutaj polegało na utworzeniu interfejsu wirtualnego w maszynie wirtualnej i w trybie mostu przejmie ona ustawienia karty sieciowej gospodarza. Natomiast w trybie NAT utworzy własną sieć wirtualną (adresacja będzie na przykład z puli 10.x.x.x).

Zobacz najnowsze wiadomości na forum