Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jaki linux pod lenovo g40-30 ??

Zaczęty przez maciekk26, Styczeń 29, 2016, 04:39:03 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

maciekk26

witam wszystkich użytkowników bardzo chcę przejść na linux z win 10 bo i tak nie gram w gry bo laptop nie nadaję się do tego tylko p2p i net... proszę pomóc w wyborze pozdrawiam:)

pawi998

Tak patrzę, on ma tylko 2GB RAM i jakiegoś Celeron'ika N2840@2,16 - 2,58GHz.
Szczególnie, że to jest laptop to nie proponowałbym ci żadnego odbajerzonego środowiska graficznego.
Coś z XFCE, albo LXDE(mam na myśli Xubuntu lub Lubuntu). Pulpit MATE spokojnie na takim czymś da radę, ponieważ jest to ,,wznowienie" projektu GNOME 2 który nie był pamięciożerny, aczkolwiek po 20/30 minutach na moim starym laptopie Acer Aspire 5315 przegrzewał się z 500 razy... naprawdę!-
Spoiler (Rozwiń)
to tak samo masz z KDE, nie ma już KDE3, więc powstał projekt TDE, który próbuje przywrócić tę kultową wersję tego środowiska
.

I niech kolega Maciej nie liczy, że na laptopie za +/- 1000zł będzie mógł grać w gry :D
Co najwyżej CS:GO, ale to cięłoby się jak nie wiadomo co.
Mój bliski kolega też miał takiego samego laptopa, lecz uzbierał sobie 2800zł i kupił sobie stacjonarny komputer z i3-4170 oraz Radeonem R9 280X. GTA V mu chodzi jak marzenie.
Jeśli chcesz grać w gry to zainwestuj w komputer stacjonarny - na prawdę warto.
Spoiler (Rozwiń)
Ja sam zbieram 4000zł lub 3000zł - to zależy od tego czy kupowałbym kolumny do domu Auna PA-2200, lub głośniki Edifier S330D lub S530D.

Post Scriptum
Z tym laptopem chyba nie ma problemów z przepalaniem się, więc pewnie z Linuxa będziesz mógł korzystać ;)
Albo zrób sobie dualboot WinXP lub Win7(tak z 50 albo 60 GB daj) a potem ile zechcesz na Linuxa daj.
Ale ten XPek to staaaruszek świaaat♪♪♪♪♪ :D
Artur Choynacki-Piotrowski   ul. Słonimskiego 14/7d 50-304 Wrocaw
[email]artur.choynackipiotrowski@viessmann.com[/email]

maciekk26

rozumiem a dla początkowego linuksiarza to który najlepiej?

kkrzysiek92

A tak przeglądałem internety i informacja z dziś o Zorin OS. System zbudowany w oparciu o Ubuntu http://itsfoss.com/zorin-os-11-released/

Aleksy

Jeśli mogę podzielić się moim (skromnym dość) doświadczeniem, to polecałbym Ubuntu 14.04, koniecznie z kablem Ethernet podpiętym podczas instalacji, by był dostęp do internetu.

Z laptopami od Lenovo z serii G jest tak (spotkałem się z tym już na trzech różnych komputerach), że posiadają karty sieciowe niezbyt "współgrające" z systemami linux po ich starcie. Ilekroć instalowałem jakąś dystrybucje (a instalowałem najnowsze wersje: Ubuntu, Debiana, Fedory, Scientific Linuxa, Mandrivy) na jakimkolwiek laptopie z tej serii, spotykałem się z problemami trudnymi do przeskoczenia (chyba, że ktoś się zna).

Dopiero, gdy zainstalowałem Ubuntu 14.04 z podpiętym kablem sieciowym pobrał on z internetu podczas instalacji potrzebne sterowniki i dodatkowe pakiety. Wszystko zaczęło poprawnie działać.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum