Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

clang 3.7 na ubuntu power pc

Zaczęty przez anhem, Styczeń 23, 2016, 07:59:41 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

anhem

witam
mam na macu zainstalowane ubuntu 14.04 dla power pc....
...chciałem doinstalować clang 3.7 lecz niestety po wpisaniu w terminalu ubuntu poinformował mnie , że możliwe jest zainstalowanie jedynie pakietu clang-3.5,,,,czy ktoś z forumowiczów wie jak zainstalować wersję 3.7 ? ...myślałem zainstalować najpierw 3.5 a potem  updejtować do 3.7.....tylko czy da się to zrobić skoro ostatnia wersja w repozytorium dla mojego linuxa to 3.5?...
....chciałem też skompilować ze źródła i ściągnąłem źródło lecz po rozpakowaniu i wpisaniu w terminalu ./configure jest error że nie ma takiego pliku lub katalogu...w głównym katalogu clang jest plik makefile ale po wpisaniu w terminal makefile też jest błąd o braku pliku....ma ktoś pomysły jak to zainstalować?

Albedo 0.64

Witaj. Dla Ubuntu 14.04 i Debiana 8 dostępna jest jedynie wersja 3.5. Clang 3.7 jest w Ubuntu 15.04 i nowszych. Info tu: http://packages.ubuntu.com/pl/clang-3.7
Pomysły:
1. Sprawdzić backporty
2. Sprawdzić repozytoria ppa
3.Zainstalować nowszą wersję Ubuntu
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

anhem

z instalacją kubuntu 15.04 jest chyba problem gdyż nie wydano edycji dla power pc.....z drugiej srony kubuntu 14.04 także nie ma edycji dla powerpc ale jednak zainstalowało się jako upgrade z 12.04

Zobacz najnowsze wiadomości na forum