Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Instalacja na pamięci USB - jakie dystrybucje?

Zaczęty przez tomekby, Maj 18, 2012, 10:46:30 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekby

Nie wiem, czy w dobrym dziale umieszczam temat, ale powinien chyba powinien być gdzieś w sekcji "dystrybucje".

Pytanie jest następujące:

chciałbym zainstalować dystrybucję Linuksa na pamięci USB, czyli typowym "gwizdku". I poprzez instalację rozumiem zainstalowanie jej na pamięci USB tak jak się instaluje na dysku twardym, nie zaś tworzenie Live USB (od razu wyjaśniam, bo czasami niektórzy to mylą).

Jakie dystrybucje umożliwiają takie coś?

Z poradników instalacji widzę, że Fedora ma taką możliwość (przypuszczam więc, że tak samo CentOS i Scientific, bo zdaje się, że one też używają instalatora anaconda), chyba też Puppy (aczkolwiek jak wieki temu próbowałem, to miałem jakieś przeboje, żeby ustawić dobrze program rozruchowy), a coś jeszcze? Jakie inne dystrybucje? Nie ukrywam, że zależy mi na dość na prostocie procesu, nie zaś na półgodzinnym klepaniu i przygotowywaniu nie wiadomo czego.

pavroo

#1
Fedora i Puppy jak najbardziej - instalowałem i działały prawidłowo. Sidux miał również opcję instalacji Full na Pendrive, więc aptosid i siduction również ją posiada   http://linuxiarze.pl/aptosid2/
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

RaM

#2
jaki jest cel umieszczenia distro na gwizdku?? jest taka gotowa dystrybucja lps, przeznaczony do użytku w us army (dane poprzez distrowatch.com). która odpala się z gwizdka i ma trochę narzędzi (szyfrowanie, poczta, przeglądarka, biurowe itp). nie widzi dysków i zapisuje wytwór pracy na innym dysku przenośnym. do celów przeglądania stron można korzystać z innych małych dystrybucji (ja używam najczęściej redo).

Zobacz najnowsze wiadomości na forum