Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Źródło problemu ekranu

Zaczęty przez raidgar98, Styczeń 13, 2016, 08:25:39 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

raidgar98

Witam, mam problem dotyczący mojego laptopa, historię postaram uchwycic w najwazniejszych punktach.
Dell inspiron 15 r, kupiony z 5-6 lat temu
Przez caly czas lecial na windowsie, od ostatniego roku zaczął mieć problemy typu blue screen co 15 minut, problemy ze sterownikami, informatyk stwierdził ze to natury technicznej i skazał go na złom. Postanowiłem zainstalować Linuxa Ububtu 14.04. Przez ostatnie miesiąc - góra 2. Uczyłem się systemu, wszystko szło stabilnie, jednakże dzisiaj podczas gry w flashowa gre 'dark orbit', zaczęło się coś robić, z ekranem, czyli nagłe jakby zawieszenie klatki w filmie, i ponowne wejscie do funkcji zyciowych po paru sekundach. Resetowalem go kilka razy, oraz dawalem przeczekalem to sprawdzanie sterownikow. W załącznikach daje zdjecia mojego aktualnego ekranu. Systemu nie da sie załączyć, chodzi mi tu o część związana z logowaniem itd. Bardzo prosze o pomoc.
Link do zdjec: https://drive.google.com/folder/d/0B_2KgUdth2CGcV9adUlhaDRfVXM/edit

Albedo 0.64

Witaj. Z twoich zdjęć wynika, że padła karta graficzna lub sterownik. Najprostszy sposób żeby to sprawdzić to uruchomić system live z płyty lub pena. Jeżeli będzie to samo, to wina jest po stronie sprzętu, jeśli będzie ok to winny jest sterownik - wtedy przeinstaluj system.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum