Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Dziwne zachowanie menadźera aktualizacji

Zaczęty przez johhny95, Styczeń 09, 2016, 10:28:08 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

johhny95

Witam

Dzisiaj zaobserwowałem coś bardzo dziwnego. Podczas ściągania wyskoczył mi komunikat że znalazł nieoficjalne paczki do zaktualizowania. Dodam że system był dopiero co postawiony. Podczas instalacji systemu miałem połączenie z internetem poprzez kabel Ethernet. Teraz nie wiem czy nie w czasie aktualizacji nie ściągnął jakiegoś wirusa ( tak tak wiem nie ma takiego czegoś jak wirus w linuxie)Co najgorsze nie wiem które to dokładnie paczki były pobierane z nieoficjalnych źródeł więc nawet nie wiem co ewentualnie usunąć. Dodam że gdy zawsze instalowałem Minta nie miałem podłączenia do sieci, instalacja trwała krócej , ale to jest akurat normalne bo przy podłączeniu do sieci od razu ściąga jakieś update i sam system po instalacji jest bardziej spolszczony niż kiedyś gdy instalowałem go bez internetu. Proszę mi powiedzieć czy to normalne że menager aktualizacji znalazł w nowo postawionym systemie jakieś nieoficjalne pakiety do aktualizacji.. Gdy instalowałem system bez neta i dopiero później podłączałem do wi fi taka sytuacja nie miała miejsca

Proszę o szybką odpowiedź

Albedo 0.64

Witaj. Jakiej wersji Minta to dotyczy? Sprawdź w źródłach oprogramowania jakie repozytoria są ustawione (Menedżer aktualizacji-preferencje-źródła oprogramowania). Podczas aktualizacji poinstalacyjnej jest pobierana duża ilość danych a od momentu wydania wersji do momentu instalacji na dysku mogły zajść zmiany w repozytoriach. Póki co nie widzę powodów do niepokoju.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

johhny95

Dotyczy to wersji 17.3 Rosa. Wszystko ustawione jest na ustawienia domyślne , ponieważ system był dopiero co instalowany

Albedo 0.64

Nadal nie widzę powodów do niepokoju. Mint 17x bazuje na Ubuntu i zawiera wiele "nieoficjalnych" pakietów opracowanych i dodanych przez deweloperów dystrybucji do głównego systemu (Ubuntu) w celu "poprawienia" funkcjonalności i wdrożenia własnych rozwiązań. Tak już jest z forkami. Czasem, w celu weryfikacji, trzeba porównać forka z systemem bazowym, wtedy łatwiej jest zauważyć te różnice.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum