Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ubuntu i Windows UEFI

Zaczęty przez pl65, Styczeń 12, 2016, 06:10:38 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pl65

Witam,

Mam takie partycje

/sda1 - partycja zarezerwowana przez system
/sda2 - partycja z systemem Win7 x64
/sda3  - partycja z danymi
/sda4 - niesformatowana partycja którą chcę zainstalować ubuntu 15.10


Podczas instalacji ubuntu wyświetla mi się informacja że mam UEFI. Poczytałem w internecie, że to następca biosa. Jednocześnie, że są problemy przy instalacji Ubuntu po instalacji Windowsa takie jak: brak dostępu do Windows lub jego nie uruchamianie. Mam laptopa Asusa z płytą z serii X510L

Jak powinienem zainstalować, żeby nie stracić dostępu do Windows'a w grubie? Chciałbym jeszcze się dowiedzieć grup customizer działa dobrze pod ubuntu 15.10 ?

pavroo

Witaj
Prawdopodobnie na partycji sda1 jest zainstalowany obraz efi.
Jeśli tak, to tej partycji nie formatuj lecz użyj do zainstalowania obrazu efi Ubuntu.
Z partycji sda4 wyodrębnij dodatkową partycję na partycje wymiany swap (~1gb) a resztę sda4 użyj na partycję główną Ubuntu.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum