Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jaka dystrybucja linux zamiast windows?

Zaczęty przez daniel002dan, Styczeń 07, 2016, 05:23:51 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

daniel002dan

Witam tak jak w temacie jaka dystrybucja Linux zamiast Windows chodzi mi o taką dystrybucję stabilną i przede wszystkim bardzo bezpieczną do bankowości internetowej abym mógł robić przelewy bez żadnych obaw że na drugi dzień nie będę miał pieniędzy czy coś podobnego, drugą rzeczą to taka dystrybucja żebym mógł do komputera bez problemu drukować i kopiować dokumenty z drukarki i miała podstawowy program do pisania np.Libre Office, a trzecia to taka że lubię sobie czasami w coś pograć to taka dystrybucja stabilna i lekka. Myślałem na Linux Mint lub Xubuntu ale nie znam się na tym dlatego pytam ponieważ całe życie przesiedziałem na windowsie aha i żeby najlepiej w ogóle konsoli nie używać. Z góry dziękuję za pomoc w wyborze ;)

Albedo 0.64

Witaj. Na ten temat jest mnóstwo poradników w sieci, szukaj i czytaj. Twoje wymagania powinny najlepiej spełnić lekkie wersje Ubuntu i Mint ze środowiskami LXDE (Lubuntu) i Xfce (Xubuntu) ewentualnie MATE. Każdy Linux zapewni ci lepszy stopień bezpieczeństwa niż Windows i każdy zawiera pakiet biurowy Libre Office. Dystrybucje z rodziny Ubuntu/Mint mają również najlepsze wsparcie dla gier (Steam, PlayOnLinux). Niestety, nie ma gwarancji poprawnej obsługi twojej drukarki, sam musisz sprawdzić czy producent dostarcza sterowniki i jak je zainstalować. Konsoli nie musisz się bać bo raczej rzadko będzie ci potrzebna. Przyjmij do wiadomości, że Linux to inny system i nie zastąpi ci Windowsa w 100% bo to niemożliwe. Zainstaluj Linuksa jako drugi system obok Windows. Wszystkie potrzebne informacje na temat instalacji znajdziesz na naszym portalu. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

daniel002dan

#2
zainstalowałem Linux Mint 17.3 cinnamon i jak narazie mi pasuje ale gdy wpinam modem HUAWEI E3276 to komputer go widzi jako pendrive zainstalowałem Mobile Partner za pomocą winę uruchamiam program i tam nie widzi modemu patrzyłam jakieś tam sposoby na internecie ale nic nie pomaga, i jaki antyvirus żeby skanował mi w czasie rzeczywistym np. pliki, strony www , dawał możliwość skanowania poczty i plików na komputerze i ogólnie dawał większe bezpieczeństwo do logowania się do bankowości.

anhem

#3
możesz wypróbować Delfin Linux

dlaczego kasujecie moje posty?

pavroo

Nasze forum to nie otwarty system reklamowy, takie działanie nazywa się spamowaniem.
Dałeś już linka do swojej strony, jeśli potrzebujesz więcej, zapraszam do zapoznania się z możliwością reklamy na stronie: http://linuxiarze.pl/reklama
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

anhem

pavroo...chyba żartujesz? ...ja nie reklamuję siebie ani nikomu nic nie narzucam tylko informuję...jeżeli w poście podam tylko nazwe DELFIN bez podawania linku to wtedy nie będzie spam? a z linkiem to już spam?
....wydaje mi się ,że linux to otwarty system dla ludzi OTWARTYCH ...czyli WOLNYCH w znaczeniu  free czyli wolność....po co więc takie akcje ?  Ty Pavroo powinieneś to rozumieć najlepiej ....

pavroo

Na 6 różnych wątków odpowiedziałeś: spróbuj Delfina i do każdego dodałeś linka.
Nawet ja tego nie robię, pomimo iż nikt mi tego tutaj nie zabroni.
Na innym forum prawdopodobnie mógłbyś już być zbanowany.

Właśnie ja rozumiem to najlepiej, i nie rozumiem jak można ten fakt wykorzystywać do swoich celów.

Podsumowując aby nie przedłużać niepotrzebnych dyskusji: Linux sam w sobie jest otwarty, tak jak i to forum, jednak jedno i drugie jest moderowane przez deweloperów lub moderatorów.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Albedo 0.64

@daniel002dan: Informacje o antywirusach znajdziesz na naszym portalu, o modemach komórkowych również. Poszukaj i poczytaj tutaj: http://linuxiarze.pl/felieton/ Mobile Partner zawiera w sobie sterowniki i nie można instalować wersji windowsowej w Linuksie w żaden sposób. To tak, jakbyś chciał wlać do samochodu benzynę zamiast diesla. Wlać można, jechać już nie. Wersja linuksowa Mobile Partner wraz z instrukcją instalacji powinna być w pamięci modemu w katalogu "Linux". Ja korzystam z bankowości internetowej od kilku lat a zabezpieczeniem jest włączony firewall ufw. Wersji linuksowej szukaj na stronie producenta antywirusa (AVG, Eset, Avast itd, do wyboru).
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Albedo 0.64

@anhem: kusiło mnie od dawna by kasować twoje posty nie na temat. Miło z twojej strony, że chcesz się podzielić swoim pomysłem na dystrybucję ale nie musisz się z tym wszędzie narzucać bo nie tędy droga. Najpierw zadbaj o stronę Delfina bo tam jest baaaardzo cieniutko. Zamiast wpisywać gdzie popadnie "możesz wypróbować Delfin Linux" napisz poradniki i zachęcaj użytkowników argumentami.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

anhem

#9
ok może faktycznie trochę się zagalopowałem  ;D czasem tak mam po paru drinkach ;)...faktycznie za bardzo leciałem na tę reklamę....ale z drugiej strony chciałem tylko "nowych" wprowadzić w świat linuxa ...a akurat Delfin jest bardzo prosty w obsłudze dzięki modułom stąd moja  chęć podzielenia się tym....
ale mimo wszystko macie rację więc biorę wasze uwagi na klate  8)

p.s. ładna strona i te sprawy ...system ma działać  a nie wyglądać.... nie interesuje mnie przerost formy nad treścią...gdybym chciał coś sprzedać to faktycznie "ubrałbym go w szate graficzną"....a widzisz sam ,że strona to tylko napis Delfin Linux i link do pobrania ....czy w ten sposób działa handlowiec który chce coś sprzedać?

sovtware

#10
Przepraszam że się wtrącę akurat Ja nie lubię nowości jeżeli chodzi o dystrybucje Linux ponieważ wiadomo że One nie Mają żadnych szans z tymi dystrybucjami które są już przez lata tak jak np: Debian i długo One nie będą zapewne rozwijane nie raz się z tym spotkałem jest specjalne u Nas Forum że jak jest coś nowego a tutaj tego nie ma można napisać opisać i zaproponować wstawienie go tutaj do Naszej Listy i nikt nie będzie miał o to żadnych miał pretensji  :)

Ja polecam Testing
Debian lub Sparky
Testing to znaczy nowsze pakiety ale działanie bez problemowe takie same jakbyś miał stable

anhem

ahoy software...
dobrze ująłeś tą sytuację :"jeśli coś nowego to ucinamy temu łeb"....a właśnie chcemy Tu na Tym FORUM  zrobić coś nowego czyli zrobić " Linuxa dla Mas"....i tak jak piszesz powinno być na forum miejsce dla nowych pomysłów i dystrybucji.....
...zrozumcie ludzie ,że to jest nieuchronne i jeżeli My na tym forum tego nie zrobimy to zrobi to ktoś inny....nie ma innej drogi...
softvare to widocznie powiew innego spojrzenia na obecną rzeczywistość w świecie systemów linux i nie tylko....koniec wojen polskopolskich ,a czas na współpracę !!

Albedo 0.64

#12
@anhem: Gdyby twoje posty były kasowane, znajdowałyby sie w koszu a jakoś ich tam nie ma. Posty na temat Delfina umieszczaj w wątku, który sam w tym celu założyłeś i nie rób bałaganu w innych wątkach. Nikt nie zamierza "ucinać łba" twoim pomysłom ale porządek na forum powinien być.

[/quote]
p.s. ładna strona i te sprawy ...system ma działać  a nie wyglądać.... nie interesuje mnie przerost formy nad treścią...gdybym chciał coś sprzedać to faktycznie "ubrałbym go w szate graficzną"....a widzisz sam ,że strona to tylko napis Delfin Linux i link do pobrania ....czy w ten sposób działa handlowiec który chce coś sprzedać?
[/quote]

Twoja strona o Delfinie jest ładna, tyle że pusta. Oprócz linku do pobrania nic tam nie ma a przydałyby się chociaż podstawowe informacje.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

anhem

OK ...ze wszystkimi Twoimi uwagami się zgadzam ...poza jedną:
Ja nie robię bałaganu , TYLKO odpowiadam na pytania USERÓW (UŻYTKOWNIKÓW) tego FORUM.
a dlaczego namawiam na tą "niby" swoja dystrybucję (chociaż wiem ,że jest ona wspólna) ?
...bo wiem ,że jest lepsza od reszty....


Zobacz najnowsze wiadomości na forum