Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Odpowiednik syskey

Zaczęty przez raidgar98, Styczeń 06, 2016, 10:06:44 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

raidgar98

Witam
Jestem nowym użytkownikiem Linux'a w dystrybucji Ububtu 14.04
Po ostatnim obejrzeniu filmu (#132) z kanału "5 sposobów na ..." zaciekawiła mnie funkcja "syskey" na systemie windows. Czy Ubuntu również posiada taką funkcję? Jeżeli tak to jak ja aktywować i skonfigurować? Jeżeli nie to czy istnieje dodatkowe oprogramowanie?
Dodam że wpisywałem w Google:
Syskey ubuntu
Syskey ubuntu odpowiednik
Ubuntu pendrive login
Większości były podpowiedzi jak złamać zabezpieczenie windows.
Z góry dziękuję

pavroo

Witaj
Z tego co przeczytałem o syskey dla windows, wynika że jest ot aplikacja do zaszyfrowania hasła w systemie, czy tak?
Większość (chyba wszystkie) dystrybucji Linux zapisuje hasła w pliku, do którego pełny dostęp ma tylko administrator systemu, a same hasła są zaszyfrowane bez żadnych dodatkowych programów.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

raidgar98

#2
Bardzo Dziekuje za odpowiedz, jednakze bardziej mi chodzilo o sama idee braku mozliwosci odpalenia systemu, bez wlozenia uprzednio "klucza", w naszym przypadku pendrive'a. Myslalem, zeby na przyklad wyciac jakis plik systemowy i wkleic go na pendrive'a, dzieki czemu system nie ruszy bo nie ma pliku, a my mu go dostarczamy wraz z dostarczeniam pendrive'a, jednakze wolalbym uzyc jakies lepszej metody, niz tak "na dziko"

Albedo 0.64

Witaj. Domyślam się, że zależy ci na uruchamianiu komputera przy pomocy klucza usb. Jest na to sposób i nazywa się PLOP Linux. Jest to mini system live CD/USB do uruchamiania różnych systemów operacyjnych. W tym przypadku program rozruchowy GRUB powinieneś mieć zainstalowany na osobnej partycji poza sektorem rozruchowym MBR. Wtedy uruchomienie komputera będzie możliwe jedynie przez system z pendrive.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum