Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

lubuntu problem z wifi

Zaczęty przez radbest, Styczeń 03, 2016, 11:30:39 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

radbest

Witam,

Wlasnie wskrzesiłem do zycia della inspiron 1501,
po lekturze kilku artykułów zdecydowałem się na lubuntu, zależało mi na prostym i szybkim systemie.
Ma on służyć do przegladania internetu i obsługi open offica.
Po kablu działa super, ale mam problem z instalacją wifi, stąd prosze o pomoc.

Pozdrawiam

pavroo

Witaj
Podaj wyniki z terminala:
lspci | grep Network
lsusb
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

radbest

mr@mr-Inspiron-1501:~$ lspci | grep Network
05:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4311 802.11b/g WLAN (rev 01)
mr@mr-Inspiron-1501:~$ lsusb
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 006 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
mr@mr-Inspiron-1501:~$


pavroo

W terminalu:
sudo apt-get update
sudo apt-get install firmware-b43-installer
sudo modprobe b43
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

radbest

Dziękuje za pomoc ale po instalacji sterownikow straciłem nawet połączenie po kablu.

Następnie zainstalowałem Fedorę bo na jakimś zagramanicznym forum wyczytałem ze działa wifi od razu.
Faktycznnie, dziala ale czały system chodzi wolno, a przy słuchaniu radia intenetowego przeglądanie stron jest utrudnione.

Prosze o polecenie bardzo lekkiego, nie obciążającego systemu, tak jak pisałem komp jest tylko do przeglądania internetu.

Albedo 0.64

Zainteresuj się Puppym. To była jedyna dystrybucja, która normalnie działała na laptopie HP z 2000 roku. Jest kilka wersji do wyboru i do instalacji nie musisz używać hdd.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

radbest

moge prosic o podpowiedz jak zainstalowac wifi?

Zobacz najnowsze wiadomości na forum