Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z uruchomieniem Ubuntu

Zaczęty przez Ares149, Grudzień 30, 2015, 09:15:26 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ares149

Postanowiłem zainstalować ubuntu obok windowsa 10.
Pierwsze moje próby z wersjami 15.10 i 14.04 w ogóle się nie powiodły, ponieważ po wciśnięciu instalacji wszystko się wieszało i wyskakiwał komunikat acpi pcc probe failed po czym wszystko przygasało.
Postanowiłem wgrać starszą wersję 11.10. Udało mi się wgrać, jednak teraz gdy próbuje uruchomić ubuntu wyskakują mi linie poziome

Liczę na Waszą pomoc :)
Pozdrawiam

Albedo 0.64

Witaj. Po pierwsze, zwracając się o pomoc w rozwiązaniu problemu podaj informacje na temat komputera (producent, model, typ, procesor, grafika, sieć) bo nasz etatowy wróżbita akurat ma wolne. Po drugie, zanim rozpoczniesz instalację systemu sprawdź okres wsparcia technicznego. Z tak starą wersją Ubuntu nic nie zdziałasz nawet jeśli ją uruchomisz. Po trzecie, dokonuj wyboru systemu na podstawie informacji zgromadzonych na tym portalu i forum. Warto też sprawdzić bazę kompatybilnego sprzętu żeby sprawdzić, czy do sprzętu który posiadasz są dostępne sterowniki linuksowe. Możesz zapytać wujka Google i ciocię Wiki, na pewno się nie pogniewają. Szczęścia w nowym roku życzę.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Ares149

Dzięki za zwrócenie uwagi ;)
Dość stary Komputer PC (6 lat to już sporo) płyta główna gygabite model ep35c ds3r, procesor intel core duo e7200, grafika nvidia 9600gt.
Rzeczywiście problemem może być kompatybilność, ani grafiki, ani procesora nie znalazłem w spisie chyba, że źle szukałem. 
Istnieje jakaś opcja obejścia tego z jakąkolwiek wersją (oprócz VirtualBoxa)?
Co do wujka googla, to szukałem rozwiązań, chociaż o liście kompatybilności nie pomyślałem.
Również szczęścliwego nowego roku.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum