Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problemy z Kubuntu :)

Zaczęty przez Empirek, Grudzień 30, 2015, 01:24:35 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Empirek

Witam serdecznie wszystkich userów.

Przetrzepałem google i nic poradzić sobie nie mogę :(
Ogólnie przesiadłem się z win7 na Kubuntu 14.04 i bardzo mi się spodobał linux ale póki co totalnie nie mam jak używać sprzętu przez ten system ;/ Dlatego liczę na waszą pomoc.

Netbook: Acer Aspire One ZG8
Karta sieciowa: Ethernet controller: Qualcomm Atheros AR242x / AR542x Wireless Network Adapter (PCI-Express) (rev 01)

Problemy mianowicie są takie.

- Nie mam jak połączyć się z internetem, usługę mam w Plusie czyli łączyć muszę się przez aplikację. Najpierw nabawiłem się z instalacją Wine (nie działało coś bo error ;d) ale udało się PlayOnLinux i zainstalowałem aplikację. Niestety aplikacja nie widzi modemu (modem jest zamontowany bo normalnie mogę przeglądać/uruchamiać pliki które są na nim) przez co nie mam jak połączyć się z internetem. Modem cały czas świeci. Jak mogę podłączyć się pod ten internet?

- Wi-Fi. Na początku przy pierwszym uruchamianiu miałem ikonkę w prawym górnym rogu od połączeń, później pozmieniałem wygląd w systemie i coś zepsułem chyba i znikła ;/ Jak ją z powrotem przywrócić?

- Wi-Fi. W laptopie mam przełącznik na obudowie do włączania karty sieciowej (wi-fi?), na windowsie działał normalnie, po przełączeniu zapalała się na laptopie ikonka z wi-fi. Aktualnie na linuxie przełączenie nic nie robi. Ew czasem zdarza się że ikonka szybko kilka razy miga i gaśnie. Także nie mam jak włączyć wi-fi.

- Język. Jak mogę ustawić/spolszczyć w 100% język polski w xubuntu? Aktualnie wiele ustawień jest w języku angielskim a w przeglądarce podkreśla mi każde słowo i sugeruje angielskie odpowiedniki słownik.


Prosiłbym również o uwzględnienie że póki co na netbooku nie mam dostępu do internetu. Dlatego jak mogę naprawić te problemy posiadając innego laptopa z windowsem i internetem. W sprawie wine google doradziło mi ściągnąć go ze strony i pendrive przenieść na laptopa i później instalować (format .tar.bz2) niestety mi to nie wychodziło dlatego koniec końców zainstalowany został PlayOnLinux. Dlatego też bym prosił o właśnie takie rozwiązania z wytłumaczeniem dla laika :)


Byłbym bardzo wdzięczny gdyby udało mi się to naprawić dzięki pomocy waszej. Bo aktualnie netbook jest dla mnie bezużyteczny a do windowsa na nim nie chce wracać.

Z góry serdeczne dziękuje za wszelką pomoc :)

Albedo 0.64

Poczatki zawsze są trudne a weź pod uwagę, że łatwiej niż w Ubuntu to nigdzie nie będzie. Nie musiałem zbyt mocno trzepać google żeby wytrzepać możliwe rozwiązanie. Prawdopodobnie potrzebny ci sterownik ath5k znajduje się na "czarnej liście" i dlatego nie możesz go uruchomić. Uruchom terminal i wpisz komendę: sudo modprobe ath5k
następnie podaj hasło administratora. Potem restart komputera i karty sieciowej.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum