Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Instalacja drukarki hp clj 2600n w systemie Knoppix

Zaczęty przez gemi0, Grudzień 27, 2015, 09:24:53 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

gemi0

Witam wszystkich forumowiczów.
Czy ktoś instalował dość popularną, jak mi się wydawało, drukarkę hp color laserjet 2600n w systemie Knoppix ?
Korzystam od pewnego czasu z systemu Knoppix 7.2 a ostatnio również 7.6 - w sieci domowej Netiaspot.
Bez problemu zainstalowałem wcześniej drukarkę Dell 1350 cnw na sterowniku Xerox Phaser 6000, zarówno jako sieciową, jak i lokalną.
Czy ktoś dysponuje prawidłowym plikiem *.ppd do drukarki jak w tytule, lub innym typem sterownika ?
Moje wielokrotne próby zainstalowania tej drukarki kończyły się niepowodzeniem.
Instalacja poprzez CUPS 2.1.0 daje komunikat:
Driver:
HP Color LaserJet 2600n, hpcups 3.14.6, requires proprietary plugin (color, 2-sided printing)
Podczas próby wysłania czegokolwiek do drukarki - otrzymuję komunikat o zatrzymaniu zadania.

Podczas instalacji poprzez znaleziony w internecie na stronach HP pakiet hplip-3.15.11.run (podobnie jak starszy hplip-3.12.6) otrzymuję komunikat:
error: debian-stretch/sid version is not supported, so all dependencies may not be installed. However trying to install using debian-8.2 version packages
i instalacja się kończy
Próba użycia wyodrębnionego z pakietu pliku ppd kończy się komunikatem:
HP Color LaserJet 2600n, hpcups 3.15.11, requires proprietary plugin
Czy ktoś wie, cóż to za cudowna "właściwa wtyczka" jest potrzebna w tych sterownikach.
Czy dla tej drukarki będę musiał wstawić do sieci jakiś komputer pod Windowsem ?
Pozdrawiam

W uzupełnieniu wiadomości - okazało się, że jedynym sposobem rozwiązania mojego problemu było wstawienie do sieci domowej serwera pod windowsem, do którego podpięta jest hp 2600 n.
Ale teraz inny problem; żeby drukować bezpośrednio z Knoppixa czy Debiana używałem kiedyś dell 1350 cnw na sterowniku xerox 6000 i chodziło super. Niestety padł wałek fuzera, więc ostatnio kupiłem tanio używaną dell 1250 c, podobną do uszkodzonej, żeby wykorzystać tonery i chipy. Na pewno nie będzie chodzić jako xerox 6000, czy ktoś wie, jaki sterownik podstawić zamiast della którego sterowniki chodzą tylko pod windows.
Mam w sieci domowej Knoppixa i Debiana 8.
Pozdrawiam forumowiczów

P.S.
Informację o tym, że do dell 1350cnw zastosować sterownik xerox 6000 wyszukałem kiedyś na tym forum.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum