Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

instalacja sparky

Zaczęty przez albert, Maj 24, 2012, 09:00:03 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

albert

Witam.

Pobrałem Sparky full dvd. Po uruchomieniu płytki instaluje się cały system, ale w wersji live. Jak zainstalować go na twardy dysk?

pavroo

#1
Witaj.

Aby zainstalować SparkyLinux na dysku twardym wybierz z menu "Aplikacje-> Administracja-> SparkyLinux Live Installer
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

pavroo

#2
Wybierając katalog główny na "home" partycja musi być sformatowana.

Jeśli wybierasz osobną partycję na katalog domowy to domyślnie nie jest on formatowany.

Wciągnąłem na listę do sprawdzenia.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

model

#3
Mam stokilkadziesiąt GiB danych - tysiące plików. Może coś przeoczyłem, ale podczas instalacji TRZEBA sformatować istniejącą partycję /home a nie da się jej po prostu zamontować. Powoduje to stratę czasu na "przewalanie" istniejących danych.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum