Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Terminal

Zaczęty przez Grzegorz, Grudzień 27, 2015, 11:32:33 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Grzegorz

Witam mam problem z pisaniem tu na forum i z terminalem nie mogę użyć klawisza delete enter i myślnika zaraz kasuje mi cały tekst tak też jest w terminalu chciałem posprzątać system wpisuję komendę sudo pacman tu ( bez myślnika bo tekst zniknie ) Scc i kursor cofa się kasując wszystko
Grzegorz

Grzegorz

piszę na raty bo mam problem z pisaniem nawet tu po otwarciu terminala pojawia się okno preferencje automatycznie nie mogę go zamknąć  pisząc tu nie mogę używać klawiszy shift enter delete myślnika to na razie tyle błędów po ich użyciu kasuję mi cały napisany tekst tak też jest w terminalu
Grzegorz

pavroo

Czy problem pojawia się tylko w emulatorze terminala, czy po zalogowaniu do konsoli też?
Spróbuj przejść do konsoli i sprawdź: Alt + Ctrl + F2
Powrót: Alt + Crtl +F7
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Grzegorz

takie,ędy,pojawiaą,się wsędzie,w każdym,oknie w którym usłuje cos napisać w libreoffie writer tż jakby zglupila klawiatura
Grzegorz

Grzegorz

wykonuje alt ctrl f2 wpisuje login hasła nie mogę wpisać kursor mi je kasuje
Grzegorz

Grzegorz

jeszcze jedna informacja uruchamiam sprzęt ekran gnu grub wersja 2.02 beta 2   ten ekran z tą informacją powinien zamknąć się automatycznie i dalej do logowania nie zamyka się muszę użyć klawisza enter po enter pojawia się komunikat uruchamianie wersji 229 dalej ,wczytywanie początkowego dysku ram ,nigdy ten komunikat nie pojawiał się , ciężko pisze się nie mogąc używać odpowiedniej składni w jęz polskim
Grzegorz

pavroo

Może podasz więcej informacji o systemie, który obraz iso instalowałeś, jaką masz wersję jądra, 32 czy 64 bit?
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

pavroo

Zainstaluj pakiet hplip z repozytorium, w terminalu:
sudo apt-get update
sudo apt-get install hplip
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Grzegorz

System : Host Manjaro Kernel : 3.19.8.7 1 manjaro 86  64 ( 64 Bit gcc :5.2.0 )    Desktop : Xfce 4.12.3  (GTK 2 24.28 )  Distro : ManjaroLinux  15.09 Bellatrix  sory ale inaczej informacji o systemie podać nie mogę kursor i enter kasują mi cały tekst . Wykonałem polecenie sudo apt get install hplip   
Grzegorz

Grzegorz



numlock


NUM LOCK

Przełącza 10-klawiszową klawiaturę numeryczną między cyframi 0–9 a funkcjami takimi, jak: HOME, END, PG UP i PG DOWN.
Klawisz SCROLL LOCK używany w niektórych aplikacjach, takich jak Microsoft Excel, do sterowania przewijaniem.

Najprawdopodobniej uszkodzone są  na mojej klawiaturze kontrolki od klawisza NUM LOCK i  , i SCROLL  LOCK klawisze były włączone , stąd te błędy.
Sprawdziłem pisanie w Libre Office , w konsoli , terminalu jest ok.
Jeszcze małe pytanie , jakiego polecenia użyć by w terminalu uzyskać info o zainstalowanym systemie?
Grzegorz

Zobacz najnowsze wiadomości na forum