Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

mint 15 jak instalować programy?

Zaczęty przez mentos, Grudzień 20, 2015, 08:49:24 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

mentos

cześć
jak się wziąść za linuxa mint 15 nie umiem nic, ledwo zainstalowałem system ?

Albedo 0.64

Witaj. Jeśli chcesz cokolwiek zwojować to zainstaluj nowszą wersję Linux Mint 17 ponieważ 15-stka nie jest już wspierana i nie ma czynnych repozytoriów a zatem niczego nie zainstalujesz. Po zaistalowaniu 17-stki najpierw wykonaj aktualizację systemu a potem możesz instalować programy przy pomocy Menedżera oprogramowania który znajduje się w menu programów. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

mentos

dzieki a jak zrobic na starym mintcie 15 bootujacego pendriva chyba niezrobie bo probowalem?

Albedo 0.64

W menu programów powinien być program MintStick do nagrywania obrazów iso na pendrive.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

mentos

pisze mi tak:

nieodnaleziono urzadzen docelowych; i podlacz urzadzenia usb na ktorym chcesz zapisac obraz, co robie zle usb mam wlozone i mam obraz mint 17 ?

Albedo 0.64

Widocznie coś jest nie w porządku z twoim pendrive lub z usb w komputerze. Spróbuj z innym penem lub nagraj iso na płytę. Trudno jest mi wywróżyć konkretną przyczynę na odległość bez dostępu do maszyny. Wesołych świąt życzę.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum