Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Zainfekowany Chrome

Zaczęty przez 2000adam, Grudzień 13, 2015, 09:44:43 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

2000adam

Mam chyba zainfekowaną przeglądarkę Chrome. Wpisuję na przykład gmail.com a otwiera się http://shop.reduce.com/ . Ale dzieje się to tylko wtedy gdy wpiszę literę g i auto uzupełnianie dopiszę resztę wtedy otwiera się ta strona gdy wpiszę całość to otwiera się poczta prawidłowo. Rozszerzenia powyłączałem. Na Iceweasel i Chromium jest dobrze nie ma infekcji chyba. Jak się tego pozbyć i jak sprawdzić czy system jest bezpieczny.

pavroo

Proponuję abyś usunął foldery ustawień i cache chrome z katalogu domowego.
Są to foldery ukryte w katalogu domowym:
~HOME/.cache/google-chrome
~HOME/.config/google-chrome
Usunie to wszystkie zainstalowane wtyczki, dodatki i cały inny śmietnik.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

2000adam

#2
W katalogu ~HOME/.cache/google-chrome  były 3 pliki i je usunąłem .  W katalogu ~HOME/.config/google-chrome nie było żadnych plików. Ale to nie pomogło. Może źle je usunąłem dałem przenieś do kosza a potem opróżniłem kosz.
Wyłączyłem auto uzupełnianie i na razie jest dobrze.

byters


Zobacz najnowsze wiadomości na forum