Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jaki Linux do prostych zastosowań na komputer stacjonarny?

Zaczęty przez Adrian111, Wrzesień 24, 2015, 09:36:40 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Adrian111

Witam
Mam komputer o takich parametrach:
-Intel Core 2 Duo E6300
-2.5 GB RAM DDR2
-Radeon X1300

Komputer będzie służył do przeglądania internetu,oglądania filmów,rozmawiania na Skype i GG,pisania dokumentów w jakimś odpowiedniku worda.
Chciałbym też podłączyć do niego drukarkę HP 1315 i używać jej zarówno do drukowania jak i skanowania.
Jaki Linux byłby do tego najlepszy?
Najbardziej zaciekawił mnie Mint.


Grzegorz

Witam
Używam :
System:    Host: manjaro Kernel: 3.18.21-1-MANJARO x86_64 (64 bit gcc: 5.2.0)
           Desktop: Xfce 4.12.3 (Gtk 2.24.28)
           Distro: ManjaroLinux 15.09-rc1 Bellatrix
Polecam Manjaro, używam do "prac domowych" i internetowych.Zaspokaja moje , nasze domowe potrzeby.Ogarniam sprawy swojego biura , drukarka działa bez problemu, i w ogóle ładny , szybki , i przyjemny wygląd.

Miłej zabawy.
Grzegorz

kkrzysiek92

Jest już Manjaro, to Anteros- zawsze świeże oprogramowanie, wsparcie dla systemu na czas nieokreślony, no i baza wsparcia potężna :)

Albedo 0.64

Witaj. Koledzy przede mną chyba nie czytali jaka jest konfiguracja twojego komputera. Nowoczesne dystrybucje raczej tu nie poszaleją. Proponuję zapoznanie się z Antixem, Slacko Puppy, Sparky Openbox lub JWM. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum