Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z bootowaniem Lenovo Z51-70

Zaczęty przez tomangelo, Grudzień 05, 2015, 01:19:32 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomangelo

(system live, stad brak polskich znakow, sorry)
http://paste2.org/ka8Lmfaw wynik z Boot Repair
W Biosie przelaczylem uefi na legacy oraz wylaczylem secure boot, mimo to zainstalowany system nie chce sie uruchomic, moge uruchomic tylko system z pendrive.
Co mozna tu poradzic?

pavroo

Jeśli przełączyłeś UEFI na Legacy a zainstalowałeś z obsługą UEFI to normalne, że system nie chce się uruchomić.
Przy instalacji na maszynie z UEFi należy wyłączyć secure boot i zainstalować system w trybie UEFI, a następnie tak samo go uruchomić po instalacji.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

tomangelo

Wyłączyłem secure boot,  przełączyłem na uefi, ale bez zmian.

pregunta

Spróbuj instalacji z płyty.
Ja instalowałem w trybie uefi z opcji notebook upgrade bay [uefi].
Na HP do tych opcji dostaje się przez wciśnięcie F9, w Lenovo używa się bodajże F12.

tomangelo

Instalowałem z płyty i dopiero zauważyłem przy ustawianiu partycji, że partycja fat32 na samej górze to nie był pendrive i to jego powinienem oznaczyć jako boot. Zamiast tego utworzyłem drugą partycję fat32 o rozmiarze 256MB i to ją oznaczałem jako boot oraz tam instalowałem pliki efi. Tak czy inaczej system póki co działa. Dzięki za pomoc.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum